1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Karahan seçim vaatlerini açıkladı
Karahan seçim vaatlerini açıkladı

Karahan seçim vaatlerini açıkladı

Belediye Başkan Adayı Karahan “Çayeli’de muazzam bir hizmet sürecinin fitilini ateşleyeceğiz”

A+A-

AK Parti Çayeli Belediye Başkan adayı İshak Karahan yaptığı seçim çalışmalarında “31 Mart günü bize destek veren teveccüh gösteren hemşehrilerimizin yüzünü asla kara çıkartmayacağız. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, siyasi büyüklerimiz ve teşkilatımıza birlikte Çayeli’de muazzam bir hizmet sürecinin fitilini ateşleyeceğiz inşallah” dedi  

karahan4-001.jpg

Seçim çalışmalarında Belediye Başkan adayı İshak Karahan’a Çayeli İlçe Başkanı Hüseyin Öztürk, belediye meclis ve il genel meclis üye adayları, belediye başkan aday adayları ve teşkilat mensupları eşlik etti.
Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam eden Belediye Başkan adayı İshak Karahan seçim beyannamelerinde yer alan vaatlerle ilgili bilgiler verdi.

karahan3-002.jpg

“Biz hemşerilerimizden beş yıllık bir süre istiyoruz”
Belediye Başkan adayı İshak Karahan “2019 yılında biz seçime girdik. Hemşerilerimiz o gün bir başka adaya şans vermek yönünde iradesini kullandı. Şimdi biz hemşerilerimizden beş yıllık bir süre istiyoruz. Şehrimizin kronik problemleri var dedik. Her seferinde bunları çözmekle ilgili adımlar atmak niyetiyle projeler hazırladık. İlçemizde trafik bir problem, ilçemizde araç yoğunluğundan dolayı otopark ciddi bir problem, ilçemizde sosyal ve kültürel donatı alanları belediye sosyal tesisi gibi insanların sosyalleşebileceği alanlar ciddi bir problem, su kesintileri şu devirde hala su kesintileri olması ciddi bir problem. Gençlerimiz ilçede yaşamaktan mutlu değil. Onlara sunabileceğimiz imkânlar maalesef kısıtlı ya eğitim vesilesiyle ya da iş bahanesiyle bu ilçeden gitmek için fırsat kolluyorlar. Kadınlarımız kendilerine ait bir yaşam alanları var oralarda devam ediyorlar ama çok daha mutlu olabileceği alanlar onlar için yapılmalı ve tahsis edilmeli. Bu ve benzeri sorunları bertaraf edebilmek adına birçok proje hazırladık” dedi.

karahan2-003.jpg

“Trafik iki akslı olacağı için muazzam bir şekilde rahatlayacak”
Artan araç kapasitesine ilçenin cevap veremeyecek bir konumda olduğunu ifade eden Belediye Başkan adayı Karahan “İlçemizde trafik bir sorun ama maalesef buna dair bir çözüm sağlanamadı. Mevcut şehir içi yolumuz şu anda artan araç kapasitesini karşılayamayacak bir durumda biz buna iki aşamalı bir çözüm getiriyoruz. Birincisi mevcut şehir içi yolumuzu baştan sona rehabilite edeceğiz. Öncelikle ilçenin belli bölümlerinde oldukça geniş olan orta refüju daraltmak suretiyle trafik alanını genişleteceğiz. Aynı zamanda uygun yerlerde yol kenarındaki kaldırımlarda araçların park etmesine müsait olan yerlerde çapraz şekilde park etmesine uygun imkan verecek şekilde düzenlemeler yapacak ve araç parklarından sonra bu yol üzerinde iki aracın yan yana geçebileceği şekilde bir trafik aksı oluşturacağız. Bu başlı başına bir çözüm değil, bizde şöyle bir çözüm önerisi getiriyoruz. Bizim hemen terminalin yanında DSİ tarafından yapılan bir köprümüz var sıkça kullanılmıyor. Trafik düzenlemesi ona uygun bir planlama yapılmadı. Biz göreve geldikten sonra Kültür Merkezi’nde itibaren yeni yapılan köprüyü kullanarak Aşıklar Deresi’ne kadar Belediyenin, Kaymakamlığın hemen arkasından deniz tarafına kafelerin önünden, okulların arkasına geçecek mevcut yolumuza alternatif ama aynı standartlarda ikinci bir yol yapacağız. Trafik iki akslı olacağı için muazzam bir şekilde rahatlayacak” diye konuştu.

karahan1-003.jpg

“Terminalimizi Madenli kavşağında daha önce belediye şantiye alanı olarak kullanılan yere taşıyacağız”
Belediye Başkan adayı Karahan “İlçe merkezinde bir otobüs terminalimiz var. Bizim terminalimiz ilçenin tam göbeğinde. Biz burayla alakalı artık kararlıyız kesinlikle hemşehrilerimize bu konuda taahhüt veriyoruz. Terminalimizi Madenli kavşağında daha önce belediye şantiye alanı olarak kullanılan yere taşıyacağız. İlk yapacağımız işlerden bir tanesi” ifadelerini kullandı. 

“Gerçek ihtiyaç sahiplerine ücretsiz düğünler yapabileceğimiz bir tesis yapacağız”
“Terminalimizin yanında şehir oteli planlıyoruz.”
diyen Karahan, “Turizm bölgenin en önemli katma değerlerinden bir tanesi. İlçemizin bundan yararlanması adına havalimanının getirisini bir şekilde ekonomimize katkı sağlaması için bunlardan faydalanabilmek adına bir takım yatırımlar yapmamız gerekiyor. Şehir otelde bu anlamda yapacağımız uygulamalardan olacak. Terminalin hemen bitişiğinde şehir oteli olacak Projeyi yaparken hemşerilerimizden de bir talep geldi. Çayeli‘nin bir düğün salonuna ihtiyacı olduğu dile getirildi. Biz de inşallah terminalin üst katına Belediye düğün salonu yapacağız. İşletmesi belediyeye ait olacak maddi durumu uygun olmayanları yormayacak gerçek ihtiyaç sahiplerine ücretsiz düğünler yapabileceğimiz bir tesis yapacağız” şeklinde konuştu.

“Şehrin çehresini değiştirecek bir proje”
İlçede duran araçlarında muhafaza edilebileceği bir alana ihtiyaç olduğunu aktaran Karahan “Bir diğer konumuz kapalı otopark hareketli araçlar için bir çözüm önerisinde bulunduk ama duran araçlarımız içinde bir çözüm önerimiz var. Bizim şu anda belli bir kısmı aktif kullanılan gerisi atıl durumda olan bir alanımız var. Karadeniz Sahilinde bulunan Meto Çay Bahçesi ve terminal arasında kalan yaklaşık 15.000 metre² bir alanda çeşitli sosyal kültürel aktiviteler için kullanılacak yeni bir yapı inşa etmeyi planlıyoruz. Şehrin çehresini değiştirecek bir proje. Üst katında kafeler yöresel lezzetlerin sunulacak alanlar bir Turizm Çarşısı bu çok önemli tamamen bize has bizim kültürümüzü yansıtan bir Turizm Çarşısı yapacağız burada. Devamında da bir rekreasyon alanı çocuk oyun gruplarının olduğu alanlar en sonunda da terminalin oraya denk gelen kısımda da bir cami yapmayı öngörüyoruz. Kapalı otoparkımızla araç park sorununu ortadan kaldırarak, hemşehrilerimize daha rahat ve güvenli bir ortam sağlayacağız” dedi.

“Biz ayrıştıran değil, birleştiren olmaya kararlıyız”
Projeleriyle ilgili bilgiler aktaran Çayeli Belediye Başkan adayı Karahan şunları söyledi: “Bunun gibi birçok projemizin broşürlerini hazırladık. Halkımızın elinde delil olarak kalacak. Hepsi alt zemini olan projeler sadece lafla ifade etmiyoruz. Suya yazı yazmak gibi değil. Biz ayrıştıran  değil, birleştiren olmaya kararlıyız. Biz Çayeli Belediyesini kazanınca hiç kimsenin kaybetmeyeceği bir süreç başlayacak. 31 Mart günü bize destek veren teveccüh gösteren hemşehrilerimizin yüzünü asla kara çıkartmayacağız. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, siyasi büyüklerimiz ve teşkilatımıza birlikte Çayeli’nde muazzam bir hizmet sürecinin fitilini ateşleyeceğiz inşallah” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum