1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Kartallar yüksekten uçar
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Kartallar yüksekten uçar

A+A-

Sevgili Okurlarım, Meslektaşım Tacettin Çebi ile birlikte; CHP Genel Merkezi’ne uğradık.

Genel Başkan Yardımcısı Volkan Canalioğlu ile sohbet ettik, Sedat Gedik’in getirttiği kavrulmuş fındığı yedik. Canalioğlu’nun çok yoğun olduğunu gördük; geleni-gideni fazla. Yerel yönetimlerden sorumlu olmak, Türkiye’yi kucaklamak kolay değildir.

Belediyelerden şikâyetçi olan, beklentisi bulunan herkes; Canalioğlu’na koşuyor. Herkesi dinliyor, kucaklıyor, öpüyor, yasalara uygun işlerde yardımcı oluyor, yanlış işlere geçit vermiyor.

Bu arada; teşkilat içinde birbirlerini öven, eleştiren, gammazlayan,’ben olmasam, parti olmaz’ diyenleri gördük. Kısacası, Türkiye’deki belediyelerin kalbinin, Canalioğlu’nun makamında attığını gördük.

06 LAZ 01 HASAN KARTAL

Hasan Kartal
Kartallar Şirketler Gurubunun başkanı, benim de yakın dostum. Türkiye’deki Tapu Kadastro çalışmalarında önemli isim.

06 LAZ 01–06 LAZ 53 araç plakalarının sahibi. Karadeniz ve Laz milliyetçiliğini en iyi yaşayan ve yaşatan aile.

Kardeşi İbrahim Kartal, MHP Rize milletvekili adayıydı; Rize’den tekrar adaylığı düşünmüyor. Rize Belediye Başkan adayı, eski Genel Müdür Cevat Çiçek’in adaylığı ağırlık kazanıyor.

Serveti kadar mütevazı, vermesini bilen, dostlarıyla paylaşan güzel bir Fındıklılı hemşerimiz, muhteşem bir aile.

Kızı, Çiğdem’in düğününe; kızım Hande ile katıldık.

SHERATON Otel’deki düğün muhteşemdi. Hemşerilerimiz başta olmak üzere; Kartal ve Yılmaz ailesi ile tüm Ankara oradaydı.

Genç çiftlerin şahitliiklerini; Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Milli Savunma Komisyonu Başkanı Kemal Yardımcı, MHP’li eski Bakan Koray Aydın, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Gazeteci Yazar Sadık Albayrak, YÖK Başkanı Prof. Dr. Ziya Özcan, Ankara Sanayi Odası Başkanı Sinan Aygün yaptı.

Aileleri kutluyor, genç çiftlere de mutluluklar diliyorum.

Erdoğan Bayraktar Trabzon’dan

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile ayaküstü sohbet ettik. Ulusal medya tarafından yanlış anlaşıldığını ve haksız yere kendisine yüklenildiğini söyledi. Sadık Soylu, dostum da; her zaman başkanın sadık dostlarından. Kendisi konuşmasa da, Trabzon veya İstanbul’dan aday gösterilecek. Bize göre Trabzon’dan ağırlık kazanıyor. Düğünde sohbet ettiğim, meslek büyüğüm Gazeteci-Yazar Sadık Albayrak ile ilgili düşüncelerimi gelecek yazımda aktaracağım.

AK Parti İstanbul Milletvekili, Milli Savunma Komisyonu Başkanı Kemal Yardımcı ‘Siyaseti severek yaparsan güzeldir. Ben severek yapıyorum’ dedi. Hemşerimizin Rizeliye olan hizmetlerini kimse inkar edemez.

Koray Aydın

MHP eski Bakan Koray Aydın’ı düğünde gördük. Biraz sohbet ettik. Koray Aydın’ı 30 yıldan beri yakından tanıyorum. Dik ve onurlu duruşunu, siyasi çizgisini hiç bozmadı. Rüzgâr gibi sert, güneş gibi şefkatli bir yapısı vardır. Haksızlıklara rağmen;  hep dik durmasını bildi.

 Milletvekili, Bakan, Genel Başkan yardımcısı, Genel Başkan adaylığı ve Yüce Divan süreci; Aydın’ın kaderi oldu.

Bakanlığı ile ilgili dönemleri incelendi, Yüce Divan’a gönderildi. Yargılandı, hesabını verdi ve sonunda suçsuz olduğu anlaşılınca da beraat etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  haksızlığa uğramış; Koray Aydın gibi, güçlü bir isminin; parti dışında kalmasını istemedi. Eski iki dost; daha güçlü MHP için barıştı. Doğru olan da buydu.

Şair Öğretim Üyesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürsel Çolakoğlu; Ankara büromuzu ziyaret etti.

Öğrenci ve basın dostu olarak bilinen Çolakoğlu ile Trabzon ve Türkiye gündemini konuştuk, dünyadaki gelişmeleri değerlendirdik. Gürsel hoca, mütevazı davranıp, gizli tutsa da; iki adet şiir kitabını yakında baskıya verecek. Çok güzel şiir yazan hocamızın bu özelliğini; ben de bilmiyordum.

Kendilerini kutluyorum. Prof. Dr. Çolakoğlu, KTÜ için büyük bir şanstır. Öğrencileri 49 puanla sınıfta bırakmayı marifet sayan bazı hocalarımızın yanında, Gürsel hoca; bilgisi ve başarılılarıyla altın değerindedir. Kıymetini bilelim.

Bu arada,  yakın dostum; aynı Fakülteden Aslan Okatan hocamıza ulaşamıyoruz. Yaşıyor mu?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum