1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Kayıhan'ın eseri
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Kayıhan'ın eseri

A+A-

Çaykur Rizespor üst üste oynadığı deplasman maçlarının ikincisinde Adanaspor’a mağlup oldu. Bu sezon başından beri gelen tipik bir görüntüydü. Bu takım bu anlayışla bu teknik ile böyle devam ettiği sürece deplasmanda maç kazanamaz. Zaten ligde tek deplasman kaldı.

Konuşmaya sıra gelince mangalda kül bırakmayan, sözde yüzde yüz kazanacağız edebiyatıyla yasak savmaya çalışan, kendisine soru sorulmasına bile tahammül edemeyen Ümit Kayıhan ile Rizespor’un ilk 6’ya kalması çok zor. Uzaylıların ufolarla dünyaya gezmeye geleceklerine inanırım ama bu takımın bu zihniyetle maç kazanacağına inanamam.

Çünkü Kayıhan ve ekibi yasak savmaktan başka hiç ama hiçbir şey yapmıyor. Suçu hem başka yerlerde arıyor. 1.5 yıldır Rizespor’a da olan bir hoca takıma en ufak bir katkı vermediği gibi çok şeyi de alıp götürdü.

Teknik Direktör Ümit Kayıhan’ın kadro seçimi ve buna bağlantılı olarak maçın ilk yarısında ortaya konan rezil görüntü kabus gibiydi. Bu kadar baskı altında olan 3 pas yapamayan rakibin üstünlüğünü kabul edip kaderini bekleyen bir takımın maç kazanması mümkün mü?

Önce maçın başında kornerden yenilen basit gol. Ardından hücuma çıkarken sağa sola atılırken kaptırılan topla gelen 2. gol, Rizespor taraftarının umutların Güney’de bıraktı. Öyle bir maç düşünün ki Rizespor rakip kalede ilk pozisyonunu ikinci yarıda bulup Adu’nun ayağından gol atıyor. Ardından Mithat’ın şutu. Başka pozisyon hak getire. Şimdi Kayıhan’a sormak gerek. Bu takımın hali ne? Bu takıma ne verdin bugüne kadar? Hiçbir şey veremedin.

Ümit Hoca, artık Lafonten masallar anlatma. Kendisinden bu kadar güçsüz üstelik teknik direktörsüz bir takım karşısında bu kadar konsantrasyon eksikliği ve oyun disiplininden uzak futbol oynamasının özel bir nedeni mi var?

Rakip takımların hocaları senin teknik ve taktık anlayışınla kafa yapıyorlar.

Rizespor’un mağlup olmak için süper taktiği. Doldur boşalt. Bundan başka hiç ama hiçbir şey yok. Ama hereksin gördüğünü maalesef görmeyen yönetim var ve Kayıhan’a bu kadar tahammül ediyor. Teknik kadro ile takım arasında bağlar kopmuş. Kimse kimseye hükmedemiyor. Sahada bir şeyler yapmak için kılını kıpırdatmayanlar var.

Herkes yasak savmanın peşinde. İnanç ve güven tamamen kaybolmuş. Toplantılarla sözlerle başarılı olunmaz.

Adana mağlubiyetiyle Rizespor ilk 6’nın dışında kaldı. Şimdi söz edebiyatı yeniden başlayacak. Kalan 2 maçı kazanacağız.

Bu takım bu zihniyetle, bu mantaliteyle, bu yanlış taktikler ve tercihlerle, taraftarların birbirlerine olan inançsızlıklarıyla maç kazanamaz.

İş işten geçiyor. Bir sezona dana maalesef yazık olacak.

Başkan Metin Kalkavan, teknik direktörde istikrar için inat etti. Ama Rizespor başarısızlığın istikrarını yakaladı. Rizespor’un bugün geldiği nokta Ümit Kayıhan’ın müthiş eseri olarak sayfalardaki yerini alacaktır.

Bünyamin Gezer’in Rizespor lehine çalmadığı penaltı pozisyonu da tartışmaya açık.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum