1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. ARTVİN

  4. Kestane 5 YTL'den sezonu açtı!
Kestane 5 YTL'den sezonu açtı!

Kestane 5 YTL'den sezonu açtı!

Kışın habercisi kestane pazarda yerini aldı. Arhavi pazar yerinde 5 YTL'den satışa çıkan kestaneyi vatandaş gram işi alabiliyor!

A+A-

Necmettin NUMANOĞLU
Yazın bitip, sonbaharın kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde Kestaneciler de tek tek köşe başlarını tutmaya başladılar. Kışın habercisi olarak da bilinen kestanenin fiyatları bugünlerde el yakarken vatandaş da “Ne yapalım biz de tadımlık alabiliyoruz ancak” diyor.
Arhavi’de yıllardır Kestanecilik yapan Metin Şimşek “Bunlar sezonun ilk kestaneleri olduğu için fiyat biraz pahalı. Biz aldığımızın üzerine hakkımız olan az bir kar koyarak satıyoruz. Şu an kilosunu 5 YTL’ye satıyorum. İleriki haftalarda ne olur bilemem. 5 YTL fiyatını duyan vatandaşların çoğu seyredip gidiyor. Alanlar da gramla istemeye başladılar. Vatandaşa bir şey diyemiyoruz. Ekonomik durum malum ortada. Bizde 3–5 bir şeyler satarak günü kurtarmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız