1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Kimin milleti, kimin bayrağı?
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Kimin milleti, kimin bayrağı?

A+A-

 

 

Bu millet, bu Bayrak

Artık ikisin de adı yok.

Türkiye Cumhuriyeti, bazılarına göre “Millet” hepsini kapsar.

Tek millet, tek devlet, tek bayrak

Hangi millet,hangi devlet,hangi Bayrak.?

Kimin Bayrağı?

Almanya’nın bayrağı, milleti var.

İngiliz bayrağı,

Fransa Bayrağı…

Her ülkenin milleti ve bayrağı var.

Türk milleti deyince, Kürtler kızıyormuş,

Türk Bayrağı asınca, suç oluyor.

Türk Milleti deyince ceza geliyor.

Adı silinmiş bir millet,adı olmayan bir bayrak..

Türklüğü kaldırınca, bu tablo ortaya çıkıyor.

Cemaat kavgası.

Ankara’da gündem çok çabuk değişiyor. Günlük yazı yazanların bile gündemi takip etmesi zorlaşıyor. Bu nedenle, bir köşe yazısına 3-4 konuyu sığdırmaya çalışıyorum.

Cemaat ile Hükümet arasındaki, Dershaneler kavgası büyüyor. Başbakan Erdoğan, Cemaatin önde gelenlerini yanına çağırmış ve” köküne kadar kazıyacağım” dediği bilgileri, herkesin dilinde. Dershanelerden sonra, şirketlere, ardından da bürokrasideki üst görevlilere gelecekmiş.

Bana göre, bu kavga göstermelik, gündem, bu kavga ile meşgul edilirken, Türkiye’nin üzerinde oynanan önemli konuları kamuoyundan kaçırmaktır. Tatlıya bağlayacaklardır. İktidarın Cemaate, Cemaatinde iktidara ihtiyacı vardır.

Bölünmeye tam gaz..

Şehit kanlarıyla yoğrulmuş bu vatan topraklarında kendi ayak seslerimizden ve gücümüzden korkar olduk.

Barzani Efendi ”Diyarbakır’da Kürt Bayraklarıyla karşılanacağımı rüyamda görsem inanmazdım” demiş ve devam etmiş:

Süreç istediğim gibi giderse Öcalan dâhil genel af ilan edilecek.

 Türkiye’yi bölmeyi kafasına koyan ABD’nin projesine göre, üçüncü aşama terörist başı, 40 bin kişinin katili İmralı canisi dahil, içerde bulunan; yıllarca törerle mücadele eden askerlerimiz i kapsayacak şekilde genel bir af çıkarmaktır.

Genel af çıkacak…

Başbakan’ın “Kürdistan” demesine çok hoşuna giden Barzani, şımarmış odasına astığı harita ile 20 ilimizi Kürdistan sınırları içine gösterdi.

Adıyaman’dan Kilis’e, Elaziğ’dan Bingöl’e. Erzurum ve Gümüşhane’nin bazı ilçeleri de var. Allah’tan bizim Rize’yi istememişler.

Al sana Barzani, al sana Kürdistan…

Teröristlerle aynı af..

Başbakan’ın ”Cezaevleri boşalacak” sözüne, hapisteki askerler ”Teröristlerle aynı aftan yararlanmak istemiyoruz” cevabını verdiler.

Bunun kararını Milet verecek.

30 yıldan beri akan kan, bu milletin kanıdır.

Öldürülen 40 bin vatan evladı, af çıkaracak kişilerin çocuklarınki değil, bu milletin evlatlarıdır. Karadeniz illerindeki her üst geçitte şehitlerin adı var.

Emperyalistlerin güçlerin Türkiye üzerinde oynadığı esas oyun aşikâr. Türkiye’ye Irak modelini dayatmasıdır.

Bugünkü Irak, nasıl, Sünni, Şii ve Kürt olmak üzere üç parçalı bir etnik boğazlaşma sahası ise, Türkiye için de yarın benzer bir senaryo hazırdır.

Senaryoya göre, Türk, Alevi ve Kürt olmak üzere üç parçaya bölünecektir.

Türkiye Cumhuriyeti’nde yıllardır Türklerle kardeşçe yaşayan, birbirleriden kız alıp veren her Türk gibi özgürce hareket eden, her alanda tüm olanaklardan yararlanan, ülke yönetiminde söz sahibi olan, Cumhurbaşkanı, Başbakan, milletvekili veya bakan olabilen Kürt ve Alevi kökenli yurttaşlarımız şimdi azınlık hakları adı altında resmen” özgürlüklerini istiyorlar” denerek tahrik edilmek isteniyor.

Bu tam bölünmenin adıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum