1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Kivi'ye peşin para!
Kivi'ye peşin para!

Kivi'ye peşin para!

Kivi üretimi Rize'de sektörleşiyor. Firmalar kiviyi çağrı yaparak peşin parayla alıyor. Üreticiler durumdan son derece memnun.

A+A-

Abdullah UZUN - Rize’de çaya alternatif olup olamayacağı tartışılan kivi, üreticiden peşin parayla satın alınıyor. Birçok müteşebbis astıkları büyük reklâm afişleriyle kendi fiyatlarını açıklayarak üreticiden kivi ürününü kendilerine satmasını istiyor. Üreticiler, kendiliğinden oluşan bu pazarın rekabeti de getirdiğini belirterek, “Üreticiler olarak çok memnunuz. Fiyat konusunda değişik rakamlar var. Vatandaş en uygun bulduğu yere ürününü satıyor. Bazı uyanıklar düşük fiyat verse de gerçek anlamda bu işi yapanlar peşin para karşılığında ürün aldıkları için piyasa da kendiliğinden oluşuyor.” Şeklinde konuştular.

Bu arada büyük marketler de kivi alımları yapıyor. Pazar Bilgemar alışveriş merkezinin kivi departman sorumlusu Ali Kurt, üreticilere 1 ile 1,5 YTL arası fiyat verdiklerini belirterek, “Fiyatlandırmada kaliteli ürün özelliğini dikkate aldık. Bu yıl oldukça fazla kivi üretimi gerçekleştirildi. Biz hiçbir üreticimizi mağdur etmeden tüm kivileri almaya talibiz. Bağlantı kurduğumuz firmalarla kivi fiyatlarını tespit ettik. Ürün bedellerini Bilgemar alışveriş merkezi önünde peşin olarak yapacağız. Üreticilerimize kar gelmeden kivilerini toplayıp getirmelerini rica ediyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum