1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Kızılay'dan kurban kampanyası
Kızılay'dan kurban kampanyası

Kızılay'dan kurban kampanyası

Türk Kızılayı, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Et ve Balık Kurumu işbirliğiyle yurtiçi ve yurtdışından isteyen herkes adına kurban kesecek.

A+A-

Türk Kızılayı, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Et ve Balık Kurumu işbirliğiyle "İnsan hayatı kutsaldır. İlk kurban hayat kurtarmıştı. Kızılay'a bağışlayacağınız kurbanlarınızla hayat kurtarın" sloganı çerçevesinde bir kampanya başlattı.
Kampanyayla ilgili bilgi veren Pazar Kızılay Şubesi Başkanı Esat Balta, Türk Kızılayı'na bağışlanacak kurbanların dini vecibelere uygun ve hijyenik koşullarda kesilerek, ihtiyaç sahiplerine yıl boyunca kavurma olarak ulaştırılacağını belirterek, “Kurbanlar veterinerler tarafından tek tek seçilecek, din görevlileri tarafından da duaları yapılarak sertifikalı kasaplar tarafından Et ve Balık Kurumu kombinalarında kesilecekler. Bütün kurbanlar Noter huzurunda da tasdik edilecek. Kesilen kurbanlar Et ve Balık Kurumu tarafından kavurma yapılarak 2,5 kilogramlık kutulara konulup yıl içerisinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Bu yönüyle de en geniş kapsamlı kurban kampanyası gerçekleşmiş olacak” dedi.

Vatandaşların 168 ücretsiz Kızılay çağrı ve bağış hattından, tüm bankalardaki 2868 ortak bağış hesabından, www.kizilay.org.tr adresinden ya da Türk Kızılayı'nın ülke genelindeki 650'yi aşkın şubesinden makbuz karşılığı bağışta bulanabileceklerini anlatan Pazar Kızılay Şube Başkanı Esat Balta; “Kurban bağışı yurt içinde 225 YTL, yurt dışından ise 120 Euro olarak belirlendi. Birçok kurum ve kuruluş kurban bayramında değişik kampanyalar düzenledi. Kızılay’ın çalışması Kurban bayramında ihtiyaç sahiplerine yapılabilecek örnek bir kampanyadır" diye konuştu.
Kızılay'ın geçen yıl Pakistan'da gerçekleştirdiği kurban bağışı kampanyasını hatırlatan Balta, 77 bin hissenin Pakistan'da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını dile getirerek, kurban bayramında yaşanan görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için Et ve Balık Kurumu ile böyle bir kampanya başlattıklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız