1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Kızkulesi Derneği resmen açıldı
Kızkulesi Derneği resmen açıldı

Kızkulesi Derneği resmen açıldı

Pazar'ın Yardımlaşma Derneği, Kaymakamı Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz ve Dernek Başkanı Cihan Bayram tarafından hizmete açıldı.

A+A-

Hızır TONYALI - Pazar Kızkulesi Yardımlaşma Derneği, düzenlenen törenle resmen hizmete açıldı. Pazar ilçe Kaymakamı Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz ve Dernek Başkanı Cihan Bayram açılış kurdelesini birlikte kestiler.
Açılıştan önce bir konuşma yapan Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin, ilçede dayanışma adına kurulan bu derneğin ihtiyaç sahiplerine yapacağı yardımların çok önemli olduğunu belirterek, “Gerek ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi ve gerekse yardımların organizasyonu konusunda hiç çekinmeden kaymakamlığımızla koordinasyon kurabilirsiniz. Bizler de bu anlamda derneğe katkı yapmaya hazırız. İlçemizde bu sosyal olgunun harekete geçirilmesinden son derece memnun oldum” dedi.
 
Pazar Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz da yaptığı konuşmada toplumun kenetlenerek sosyal sorumluluklarının bilincine varması olayının önemine vurgu yaparak, “Kızkulesi Yardımlaşma Derneği’nin kurucularını tebrik ediyor ilçemizdeki hayırsever insanlarımızın destekleriyle çok daha güzel hizmetler sunacaklarını umuyorum.” Şeklinde konuştu.
 
Açılışın ardından Dernek Başkanı Cihan Bayram, çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Derneğimizi faaliyete geçirirken bu kadar güzel bir dayanışma modelinin ortaya çıkacağını ummuyorduk açıkçası. Gerçekten de halkımızın olayı sahiplenmesi karşısında kendimizi daha fazla sorumlu hissediyoruz. Bir inşaat ustasının, “Nakit param yok ancak ihtiyaç sahiplerinin duvarını örer, fayansını dizer sıvasını bedelsiz yaparım” şeklindeki yaklaşımı bizim bu anlamda mesafe alacağımızın işaretidir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum