1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Köksal Toptan karışıklığı
Köksal Toptan karışıklığı

Köksal Toptan karışıklığı

Köksal Toptan'ın ismini, DP'nin Rize 1. sırasında aday olarak görenler bir anda şok geçirdiler. Oysa Köksal Toptan ismi AKP Zonguldak 1. sırada da geçiyordu!

A+A-

Köksal Toptan'ın ismini, DP'nin Rize 1. sırasında aday olarak görenler bir anda şok geçirdiler.

Akşam saatlerinde yayınlanan parti listelerine bakanlar, bir anda şok oldular. Rizeli Köksal Toptan memleketi Rize'den aday olmuştu. Ama aday olunan Parti'nin adı Ak Parti değil, Demokrat Parti'ydi.

Herkesin aklına benzer sorular geldi. Ak Parti böylesine önemli bir ismi nasıl olup da Demokrat Parti'ye kaptırmıştı? Ayrıca böyle önemli bir transferden medyanın nasıl haberi olmamış, bu gelişme nasıl basına sızmamıştı?

Görenler gözlerine inanamadı ve bir kez daha ismi okumayı tercih etti. Yanlış olan birşey yoktu. Köksal Toptan Demokrat Parti'nin Rize'den milletvekili adayıydı.

Toptan'ın Rizeli olduğunu bilenler, bu kez de Ak Parti listesine süratle bir göz attılar. Rize hanesinde TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Köksal Toptan'ın adı görünmüyordu. Rize'den aday bir tek Köksal Toptan vardı, o da DP'den 1. sıra adayıydı.

İşin aslının anlaşılması için Ak Parti aday listesinde biraz daha aşağılara doğru bakmak gerekiyordu. Bu listede de bir Köksal Toptan vardı. Ancak memleketi Toptan Rize'den değil, tıpkı geçtiğimiz dönemde olduğu gibi Zonguldak'tan adaydı. Hem de birinci sıradan.

Sözün kısası iki ayrı listede isimleri ve memleketleri aynı iki aday bulunuyordu. Bu, isim ve bölge benzerliği ilgililerde kısa süreli bir şok meydana getirmişti. Aynı isimdeki iki adayın seçilip meclise girmeleri halinde bir süre herkesin bu türlü karıştırmalar yapabileceği değerlendirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız