1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Köksal Toptan memleketi Rize'de
Köksal Toptan memleketi Rize'de

Köksal Toptan memleketi Rize'de

Rize Üniversitesi'nin akademik yılı açılışına katılmak üzere memleketi Rize'ye gelen TBMM Başkanı Köksal Toptan, hemşehrileriyle hasret giderdi.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT
Dün akşam uçakla geldiği Trabzon'dan sabah saatlerinde karayoluyla Rize'ye geçen Toptan, ilk olarak Rize Valiliği'ni ziyaret etti. Valilik girişinde bürokratlar ve polis mangası tarafından karşılanan Toptan, Vali Kasım Esen'den brifing aldı.


Vali Esen, Toptan'a Dörtyol köyünde bulunan babasının evinin bir maketini hediye ederken, Toptan da Esen'e TBMM madalyası hediye etti. Daha sonra Rize Belediyesi'ni ziyaret eden ve Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile görüşen Toptan, bazı açılışlara katılmak üzere Çayeli ilçesine gitti. İçerisinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve sağlık ocağının da bulunduğu Özel İdare Hizmet Binası'nın açılışını gerçekleştiren TBMM Başkanı Köksal Toptan'a, İlçe Belediye Başkanı Rıza Çakır tarafından, Toptan'ın 1992 yılında Milli Eğitim Bakanı olduğu dönemde temelini attığı 9 Mart İlköğretim Binası'nın temel atma törenindeki fotoğrafları hediye edildi.

Burada kısa bir konuşma yapan Toptan, "Bugün Rize'de pek çok güzelliği bir arada yaşıyoruz. Çayeli ilçesi, hayırsever insanlar ve devletin katkılarıyla eğitim ve sağlık alanında pek çok ilke imza attı. Çayeli insanının, Çayeli'ne hizmet etme arzusu ve bu topraklara olan bağlılığı takdire şayandır" dedi.
TBMM Başkanı Toptan, son olarak Çayeli Merkez Anaokulu'nun açılışını yaptı. Açılışın ardından okulu gezen Toptan, burada eğitim gören çocuklara pamuk şekeri dağıttı.

Toptan, elinde kalan son şekeri ise basın mensuplarına verdi. Çayeli'ndeki ziyaretlerini tamamlayan Toptan, daha sonra Rize Üniversitesi'nin akademik yıl açılış törenine katılmak üzere ilçeden ayrıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum