1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Kötü alışkanlıklara karşı savaş!
Kötü alışkanlıklara karşı savaş!

Kötü alışkanlıklara karşı savaş!

1.Rize sempozyumuna, Yeşilay ve Sumder'in kötü alışkanlıklarla mücadele konusundaki gayretleri damgasını vurdu

A+A-

Rize Valiliği tarafından,Yeni Kültür Merkezinde düzenlenen ve üç gün devam eden, 1 Rize Sempozyumu kapsamında Kültür Merkezi girişinde açtığı sigara, alkol ve uyuşturucuya hayır standı sempozyuma katılanlar tarafından yoğun ilgi ve taktirle izlendi .
Dilek ASLAN - Rize Sigara ve uyuşturucularla mücadele derneği (Sumder) ve Rize Yeşilay Cemiyeti Temsilciliğinin de katkıları ile kurulan stantta sigara ve uyuşturucunun zararları anlatıldı.
Sumder Rize Başkanı Dr. Ali Önen “Şu anda ülkemiz Brezilya, G. Kore ve Hindistan’dan sonra sigara tüketiminde dünya dördüncüsüdür. Bu çok üzücü ve düşündürücüdür. Zararlı alışkanlıklarla mücadelede yıllardır kendi gayretlerimizle ciddi çalışmalar yaptığımıza inanıyorum. Bu konuda çeşitli kurum ve kuruluşlarımızdan destek bekliyoruz. İlimizde Yeşilay Cemiyeti temsilciliğinin kurulması bizleri sevindirmiştir. Bundan böyle Yeşilay Temsilcimiz, üstelik şehrimizin tanınmış bir basın mensubu olan Bayram Ali Kavalcı arkadaşımla bu zararlı alışkanlıkları terk ettirip, insanlarımızı faydalı alışkanlıklara kazandırmak için canla başla çalışacağız” dedi.
Rize Yeşilay Temsilcisi Bayram Ali Kavalcı da yaptığı açıklamada Rize’nin yıllar sonra çok önemli bir sempozyumla yüze yakın bilim adamını konuk ederek, çok başarılı bir organizasyona imza attığını söyledi. Kavalcı, sempozyumun gerçekleşmesi için çaba sarf eden herkese teşekkür ederek, “Başta Rize Valiliğimiz, Rize Belediyemiz ve Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğümüz olmak üzere bu organizasyona destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Sigaraya karşı yıllardır yaptığı amansız mücadelesi ile tanıdığımız Sumder Başkanı Dr. Ali Önen hocamızı bu önemli sempozyumda biz Yeşilay Cemiyetini de yanına alarak, üç gün boyunca yaptığı faydalı çalışmasından ötür tebrik ediyoruz. Bu çalışmalar birçok insanın sigarayı bırakmasına sebep olmuştur. Geçen hafta Sayın Valiliğimizin emri ile, Rize il Genel Meclisi üyelerimizin okul önlerinde tüketilen ve satılan sigara, uyuşturucu maddelere karşı alınacak önlemlere yönelik soru önergesi kapsamında bir çalışma başlattık. Rize İl Emniyet Müdürümüz, Rize Müftümüz, Rize Milli Eğitim Müdür Yardımcımız, Gençlik il spor Temsilcimiz ve Yeşilay Temsilciliği olarak bizler saatlerce geleceğimiz olan yavrularımızı bu zararlı alışkanlıklardan korumak için alınacak olan yasal tedbirler üzerinde çalıştık. Sonuç olarak da sempozyumda kurduğumuz stantla bu kötü alışkanlıkların tehlike boyutunu gözler önüne sermeye çalıştık. Bu konuda başarılı olabildik ve fayda sağlayabildiysek ne mutlu bize.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız