1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. KPPS'de doğru sonuçlar
KPPS'de doğru sonuçlar

KPPS'de doğru sonuçlar

18 bin memurun alınacağı sınavın açıklanan yanlış sonuçları düzeltilerek yeniden yayınlandı.

A+A-

KPSS'da büyük bir yanlışlık yapılmış ve 18 bin memurun alınacağı sınavın sonuçları yanlış açıklanmıştı. Doğru sonuçlar nihayet açıklandı.
Memur sınavında yerleştirme skandalı düzeltildi gibi... ÖSYM, 18 bin memurun alınacağı KPSS sonuçlarını dün yanlış açıklamıştı. Sıralama hatası yaptıklarını kabul eden Başkan Yarımağan, birkaç gün içinde doğru sonuçları yayınlayacaklarını söylemişti.
ÖSYM'nin sitesinde de '16 Kasım 2006 tarihinde açıklanan kamu kurum ve kuruluşlarına ilk defa atanacaklar için 2006-KPSS yerleştirme sonuçları geçerli olmadığı' belirtilip yeni sonuç açıklama sayfasına yönlendiriliyor.
Bu açıklamaya rağmen resmi bir açıklamama olmaması sebebiyle adaylar sonuçların doğru olup olmadığı konusunda şüpheyle yaklaşıyor.
DÜN NELER YAŞANMIŞTI?
Adayların sıralamasını yanlış hesaplayan kurum, 2004 mezunlarını 2006 yılında girenlerin önünde değerlendirdi. Dün sonuçları öğrenmek isteyenler, ÖSYM'nin ilanı durdurması üzerine şaşkınlığa uğradı.
Bazı adaylar kendisinden daha düşük puanlı birinin kendi tercih ettiği yere yerleştirildiğini fark edince, durumu ÖSYM'ye bildirdi.
Bunun üzerine ÖSYM, "Kamu kurum ve kuruluşlarına ilk defa atanacaklar için 2006-KPSS yerleştirme işlemlerinde tespit edilen bir hata nedeniyle sonuç açıklaması durdurulmuş olup, işlemler sonuçlanınca nihai durum açıklanacaktır." açıklaması yaparak, adayları sakinleştirmeye çalıştı.
Gazetecilerin sorularını cevaplayan ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, yerleştirme sonuçlarında bir 'sıralama yanlışı' yaptıklarını kabul etti. Yarımağan, "Her sınavın programı bir öncekinden farklı oluyor. 2004 ve 2006 KPSS sonuçları birleştirilirken bir sıralama yanlışı yapılmış. Bir program hatası. Yapılan yerleştirme yanlış olmuş." dedi. Birkaç gün içinde yerleştirmeyi yeniden yaparak açıklayacaklarını söyleyen Yarımağan, "Kaç kişinin bu yanlıştan etkilendiğini bilmiyorum. 18 bin kadroya yerleştirme yapıldığını düşündüğümüzde çok kişi etkilenmiş olabilir. 2004 sonuçları 2006'ların önüne geçmiş." değerlendirmesi yaptı.
SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız