1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. KTÜ'lüler sıkıntılı
KTÜ'lüler sıkıntılı

KTÜ'lüler sıkıntılı

KTÜ'lü öğrenciler mağduriyetlerinin günden güne arttığını belirterek çözüme dönük çaba istediler.

A+A-

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı Ali Can Karadut, mağduriyetlerinin günden güne arttığını ve öğrencilerin yararı için yaptıkları çalışmaların da önünün kesildiğini söyledi.
KTÜ Öğrenci Derneği Lokali'nde bugün bir basın toplantısı düzenleyen Karadut, öğrenci sorunlarının çözümüyle ilgili çalışmaları hassasiyetle sürdürdüklerini belirterek, "Zaman zaman yaptığımız çalışmaların önünün kesilmesi, tek amacı öğrenciye hizmet etmek olan öğrenci derneği mensuplarımızı incitmektedir" dedi.
Önceki yıllarda öğrencilerin yurtlardaki sorunları hakkında yapılan anket çalışmalarının izinsiz olduğu gerekçesiyle el konulmasının kafalarda soru işareti bıraktığını ifade eden Karadut, "Yaşanan sorunların göz ardı edilmesi olayları çığırından çıkartmış ve mağduriyetleri günden güne arttırmıştır. Göze batan en vahim olaylardan biri ise yurtlardan başka gidecek hiçbir yeri olmayan bayan arkadaşların yaşadıkları ödeme güçlüğü nedeniyle gece yarısı yurtlardan yaka paça dışarı atılmaları olmuştur. Öğrenci arkadaşlarımızın yaşadıkları yetmezmiş gibi sonraki gün içinde mağduriyetlerini bildirmek üzere yetkili kişilerin yanına gittiklerinde yetkililer tarafından rencide edici tavırlara maruz bırakılmışlardır" diye konuştu.
KTÜ'lü öğrenciler olarak bu sorunların giderilmesini isteyen Karadut, "Daha iyi anlaşılabilmesi ve göz önüne getirilebilmesi için tarafsız kurumlarca üniversitede öğrenci sorunlarıyla ilgili anket düzenlenerek sorunların ortaya konmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum