1. YAZARLAR

  2. Seyfullah FIRAT

  3. Küfrün karşısında susan dilsiz şeytanlar
Seyfullah FIRAT

Seyfullah FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Küfrün karşısında susan dilsiz şeytanlar

A+A-

Hiç kimse inkâr edemez ki bu gün Irakta korkunç bir vahşet yaşanmaktadır. Her gün yüzlerce insan canından olmakta oluk, oluk masum insan kanı akmaktadır. Dünyanın en vahşi, vahşi olduğu kadar da en barbar ordusu çoluk çocuk demeden insan katletmektedir. İnsanların mahremlerine girilmekte, ebeveynlerin gözleri önünde genç çocuklar kirletilmektedir. Belki binlerce belki on binlerce hamile bırakılan kadın varlığı söz konusudur. Bir ülke baştan aşağı tarumar edilmekte, en acımasız silahlar hayvanca kullanılmakta ve koskoca bir dünya bu vahşet karşısında susmaktadır. Bu gün Irakta kirletilen iffet duygusu, vahşete kurban edilen canlar, tarumar edilen mukaddesler yalnız Iraklıların değil, bütün insanlığın iffetidir, canıdır, kutsalıdır.
İnsanlık tarihi haklıyla haksızın, masumla zalimin, küfürle hakkın, kısaca milletler mücadelesinin tarihidir. Bu mücadelede zalimin saldırılarına karşı sessiz kalanlar, küfre karşı tavır koymada gecikenler tarih şahittir ki çok ama çok acı bedeller ödemişlerdir. Koskoca geçmişin vahşetleri bir yana, yakın tarihte yalnız Bosna’da, Çeçenistan’da ve bugün Irak’ta işlenen büyük günahlara karşı susanlar bir gün bu suskunluğun faturasını çok ağır bir şekilde ödemeye mahkûm düşeceklerdir. İslam dininde “Diğer gamlık” denilen bir olay vardır. Kuran’da “Ensariler” bu konuda örnek topluluk olarak zikredilir. “Diğer gamlık” demek, bir Müslüman’ın diğer bir Müslüman’ın derdiyle dertlenmesidir. Bugün Irak’ta insanlık onuru ayaklar altında ezilirken, vurdumduymazlık ve aymazlık içerisinde olan, din kardeşleri ve soydaşları katliama uğrarken kirli servetleri üzerinde çingene dansı yapmakla meşgul olan arsız ve hayâsızlara insan demek mümkün müdür? İnsani hayvandan farklı kılan erdem ve faziletlerin yok sayıldığı bir dünyada medenilikten bahseden alçakların bu vahşetler karşısında yüzleri hiç mi kızarmaz acaba?
Amerikasız bir dünya düşünemeyen, küreselleşme adı altında zillete dünden razı olanlar, milletin gözünün içine bakarak vahşeti örtmeye çalışanlar, elinizdeki kudret ve gücünüzle insanlığı daha nereye kadar kandırabileceğinizi düşünüyorsunuz? Gitmez böyle ve gitmeyecek. Mazlumları tırnakları sizin o çok güvendiğiniz silahlarınızı bir gün mutlaka ama mutlaka mağlup edecektir.
Burnumuzun dibinde, bir zamanlar at oynattığımız ve bugün halen izlerimizin canlı olarak yaşadığı arka bahçemiz Irak’ta çağın en büyük şerefsizliği sergilenirken susanların insanlık şeref ve haysiyetinden bahsetmeye hakları olabilir mi acaba? Türkçede güzel bir söz vardır. O söz derki “Boynu bükük yaşamaktansa, savaşarak ölmek çok daha şereflidir” Bu şereften nasiplenemeyenlerin milletin önüne çıkıp ahkâm kesmeleri, insanımızla adeta alay etmeleri bana göre Amerikalıların Irak’ta sergilediklerinden daha çirkin bir riyakârlıktır. Yüce Allah bütün insanlığı ikiyüzlü riyakârların şerrinden korusun dua ve niyazlarımla Allah a emanet olun azız okuyucularım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız