1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Kur'an kursu, fabrika olacak!
Kur'an kursu, fabrika olacak!

Kur'an kursu, fabrika olacak!

Rize'nin İyidere ilçesi Büyükçiftlik Köyünde vatandaşların Kur'an kursu olarak yaptırdığı ama kullanamadığı bina, Rize Bezi Fabrikası olacak.

A+A-

Göktürk FIRAT - Rize Valisi Kasım Esen, İyidere İlçesi'ndeki kamu ve özel sektör yatırımlarını yerinde inceleyerek vatandaşlarla görüştü.
Her hafta bir ilçe ziyareti gerçekleştiren Rize Valisi Kasım Esen, bugün Rize'nin İyidere İlçesi'nde vatandaşlarla görüştü. İlçenin nüfus bakımından en büyük köylerinden bir tanesi olan Büyükçiftlik'i de ziyaret eden Vali Esen, sadece çaya bağımlı kalınmaması gerektiğini belirterek, "El sanatlarında bölge halkımız son derece marifetli. İç mimari ve gemi yapımı konusunda insanlarımız eğitilerek yeni meslek kolları geliştirebiliriz. Çayın dışında alternatif tarım ürünleri geliştirebiliriz. Biz Rize Valiliği olarak bu yönde geliştirilecek her türlü projeye destek vermeye hazırız" dedi.
 
Halk tarafından Kur'an Kursu olarak yapılan ama kullanılmayan bir binanın Rize Bezi Fabrikası'na dönüştürülmesini isteyen Vali Esen'in teklifine sıcak bakan köylüler, binayı yapanlar tarafından mermer üzerine işlenip duvara asılan yazıyı Vali Esen'e gösterdi.

Rize Bezi Fabrikası'na dönüştürülecek fabrikada, devlet desteğiyle köylü bayanlar Rize bezi üretip satacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum