1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Kur'an kursundaki ilginç tabela
Kur'an kursundaki ilginç tabela

Kur'an kursundaki ilginç tabela

Rize'de bir Kur'an Kursu'nun girişine asılan tabeladaki ifadeler herkesin ilgisini çekti!

A+A-

Muhammet KAÇAR - Rize Valisi Kasım Esen’in kullanılamadığı için Rize Bezi Fabrikasına çevrilmesini istediği Kur’an Kursu’nun tabelasında yazanlar herkesin ilgisini çekti. İyidere ilçesi Büyük çiftlik köyünde 1984–1989 yılları arasında yaptırılan ve şu anda öğrencisi olmadığı için kapalı bulunan Kuran Kursu’nun önünde ilginç bir tabela yer alıyor.
 
Kurs inşaatında emeği geçenlerin anlatıldığı tabelada “Bu binanın harcında emine teyzelerin, taş ile toprağında seksenlik dedelerin, demir ve çakılında doksanlık ninelerin, su ile kablosunda dul ve kimsesizlerin, sıva ve kalıbında doğmamış sebilerin, badana ve boyasında makberde yatanların, kapı ve bacasında binlerce meçhullerin hakkı ve hissesi vardır” şeklinde bir yazı yer alıyor. Önceki gün köyü ziyaret eden Rize Valisi Kasım Esen ise boş durumdaki binayı yöre kadınlarına açacakları dokuma kursları için kullanabileceklerini söylemişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız