1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Kurban pazarları hareketlendi
Kurban pazarları hareketlendi

Kurban pazarları hareketlendi

Kurban bayramına 2 gün kala kar altındaki kurban pazarlarında hareketlilik başladı. Bayram telaşı kendini en çok hayvan pazarlarında gösteriyor.

A+A-

Naci GÜVEN - Kurban Bayramı'na sayılı günler kala son hazırlıklar yapılırken, hayvan pazarlarında da hareketlilik yaşanıyor.
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlar hazırlıklarını sürdürürken, bayram telaşı kendini en çok hayvan pazarlarında gösteriyor. Pazar'ın mezbaha mevkiinde kurulan hayvan pazarında, bayrama 2 gün kala hareketlilik artarken, vatandaşların daha çok büyükbaş hayvanlara rağbet ettiği gözleniyor. Hayvan satıcıları da, satışların artması nedeniyle memnuniyetini dile getirirken, bayram öncesinde daha çok büyükbaş hayvanların, bayramda ise küçükbaş hayvanların satışının arttığını söylüyor. Kurbanlık almak için pazara gelen vatandaşlar da, fiyatların geçmiş yıllarla kıyaslandığında pahalı olmadığını ancak en az parayla en iyi hayvanı satın almak için alışverişte acele etmediklerini belirtiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
4 Yorum