1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Kurban satışlarına kar engeli
Kurban satışlarına kar engeli

Kurban satışlarına kar engeli

Soğuk ve yağışlı hava, yaklaşan kurban bayramı öncesi doğu illerinden Karadeniz’e Kurbanlık getiren satıcıları zor duruma soktu.

A+A-

Abdullah UZUN - Kurbanlık hayvan satıcıları çadırlarda olumsuz şartlar altında müşteri beklerken satışlardan şikâyetçi oldular.
Hava şartlarının kurban satışlarını olumsuz etkilediğini dile getiren Vanlı Hasan Polat, “Kilosu 10, 11 YTL’ye kadar inen kurbanlıkların satışında durgunluk yaşanıyor. Geçen seneye oranla az kurbanlık gelmesine rağmen yinede satış yok. Zor şartlar altında hizmet vermeye çalışıyoruz. Kurbanlık fiyatları geçen yıla göre zamlanmadığı halde yine de vatandaşta bir çekimserlik var. Bayrama bir hafta kaldı. Bu yıl fazla hayvan gelmedi. Kimse son güne işi bırakmasın. Kar geliyor. Son günlerde hayvan sıkıntısı da yaşanabilir” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum