1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Kurşunlayanlar Özel Harekatçı!
Kurşunlayanlar Özel Harekatçı!

Kurşunlayanlar Özel Harekatçı!

Mini Susurluk kazasından kurtulan iş adamı şok idialarda bulundu. Nuri Günaydın, kendisini Özel Harekatçıların kurşunladığını iddia etti.

A+A-

Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesi yakınlarında geçen cumartesi günü meydana gelen kazada dört kişinin öldüğü cipe binmekten son anda vazgeçen ve hafta başı otomobili kurşunlanan Trabzonlu işadamı Nuri Günaydın, otomobilinin eski emniyet mensubu özel harekátçılarca tarandığını ve kazada ölenlerden emekli başkomiser Mehmet Şanlı’nın çok ünlü bir işadamının yanında çalıştığını iddia etti.

Önceki gün otomobili kurşunlanan Anıl Turizm firmasının sahibi Nuri Günaydın, Of İlçe Jandarma Komutanlığı’nda verdiği 19 saatlik ifadede, kendisine ateş edenlerin eski özel harekát mensupu polisler olduğunu iddia etti. Nuri Günaydın ifadesinde şunları söyledi:

"Turan Balık’la İstanbul’da üç gün beraberdik. Birlikte Antalya’ya gitmeye karar vermiştik. Yanında eski Terör Şube Müdürü Mehmet Şanlı vardı. Mehmet Şanlı beni tanımazlıktan geldi. Halbuki Şanlı ile 1990’dan 1996’ya kadar beraberdik. Arabada uzun namlulu silahlar, yüklü miktarda senet ve para vardı. Benim midem bulandı. O yüzden o arabaya binmedim.

Turan benim çocukluk arkadaşım. Cenaze sonrası benim evimde toplandık. ’Kim sorumluysa ortaya çıkacak’ dedim. Arkadaşlardan ikisi hariç diğerleri, ’Yok, olur mu öyle şey?’ dedi. Saat 05.00 sıraları evden üç araba çıktık. Arkamdan siyah bir Mercedes yaklaştı. Arka koltukta Kalaşnikof silahı gördüm. Ateş etmeye başladılar. Arabama 27 mermi saplandı. Bunlar eski özel harekátçı ve eski memur oldukları için, arabamın depo kısmına ateş ederek havaya uçurmaya çalıştılar.

SENETLER NEREDE?

Benim yanımda bir tane 300 bin dolarlık, bir tane de 197 trilyonluk senet sayıldı ama bunlar arabadan çıkmadı. Araçtaki senetler nerede? Bu senetler kimin adına? Mehmet Şanlı, hangi ünlü iş adamının yanında çalışıyor? Niye bunlar açıklanmıyor."

2 Haziran gecesi meydana gelen olayda, Hüseyin Mert’in (31) kullandığı lüks cip, karşı yönden gelen kamyonla çarpışmış, kazada, sürücü Mert ile cipte bulunan Turan Balık (41), emekli başkomiser Mehmet Şanlı (56) ile Zekeriya Kocagöz (50) ölmüştü. Otomobilin gizli bölmelerinde, ikisi ruhsatlı dört silah, çok sayıda mermi, esrar, biber gazı, çek ve senet bulunmuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız