1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Lahana, müdürü koltuğundan etti!
Lahana, müdürü koltuğundan etti!

Lahana, müdürü koltuğundan etti!

Bir kamyon lahana çiçeğini teslim etmek için Rize Belediyesinde muhatap bulunamayınca Başkan Bakırcı, müdürünü görevden aldı.

A+A-

Muhammet KAÇAR - İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, çevre düzenlemelerinde kullanılmak üzere Rize Belediyesine bir kamyon dolusu Lahana çiçeği gönderdi. Çiçekleri getiren şoför Belediyede muhatap bulamayınca iki işçi tutup parasını ödedikten sonra çiçekleri boşaltıp gitti. Olayı duyan Belediye başkanı Park ve Bahçeler müdürünü görevinden aldı.
İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, çevre düzenlemelerinde kullanılmak üzere bir kamyon dolusu Lahana çiçeğini Rize Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğüne gönderdi. Kamyon şoförü çiçekleri getirdiğini Rize Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğüne bildirdi. Fakat burada şoförle kimse ilgilenmedi. Muhatap bulamayan şoför iki işçi tutup parasını ödedikten sonra çiçekleri dolgu sahasına boşaltıp Rize ‘den ayrıldı. İstanbul’a dönen şoför durumu anlatınca yetkililer olayı Rize Belediye başkanı Halil Bakırcı’ ya aktardı. Belediye Başkanı Halil Bakırcı ‘da Park ve Bahçeler müdürü İbrahim Cengiz Mahmutoğlu’nu görevinden aldı.
Böyle bir sorumsuzluğu kabul edemeyiz
Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, yaptığı açıklamada İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğünün çeşitli zamanlarda kendilerine çiçek gönderdiğini belirterek “Önceki gün bize bir kamyon dolusu çiçek gönderdiler. Kamyonun parasını da verip bize ulaştırdılar. Gelen şoför arkadaş burada Park ve Bahçeler müdürlüğüne uğradı. Bizim memur arkadaşlar bugün boşaltırız, yarın boşaltırız, bugün git yarın gel, işçilerimiz yok, gibi bahanelerle adamı burada beklettiler. Şoförde kendi iki işçi tutup parasını verip çiçekleri boşaltıp gitti. Sonradan bizim haberimiz oldu. Olayı araştırdım. Maalesef Park ve Bahçeler müdürlüğündeki görevliler adamı oyalamışlar. Çiçekleri indirmemişler. Böyle bir sorumsuzluğu kabul edemeyiz. Müdürü işten atacaktım ama memur olduğu için yapamadım. Bende onu görevinden aldım” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum