1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Memleketten kış manzaraları
Memleketten kış manzaraları

Memleketten kış manzaraları

İstanbul'un kar ile tanışması bu yıl Kasım ayının ilk günlerine denk geldi. Bu, kış ayının çok sert geçeceğine mi işaret?

A+A-

Kış yaklaşırken hazırlıklar da başladı. Karadeniz insanı yakıt olarak odun sobası kullanırken güneye doğru tezek ön plana çıkıyor. Modern kentlerin ısı kaynakları ise doğalgaz ve kalorifer. Kış yaklaşırken ülkemizden değişik fotoğraflar derledik. Ardeşen’de sobasını tüttürmek için koltuğunun altına sıkıştırdığı boruyla evinin yolunu tutan yaşlı kadın portresi, kışın yaklaştığını en iyi anlatan kare olarak çıkıyor karşımıza.
Kars'ta özellikle kırsal kesimde kıt imkânlarla geçinmeye çalışan ailelerin tezek taşıyan öğrencileri ise, kış mevsiminin bir başka yüzünü hatırlatıyor bizlere.
Erzurum’un meşhur sarkıtları ise ülkemizin en soğuk kentinden ayrı bir kesit olarak çıkıyor karşımıza.
Kış aylarında özellikle kapanan yollar büyük sıkıntı oluşturur. Hastalık, cenaze ve özel günlerde karla kaplı yolları aşmanın en pratik çözümü ise kar motorları. Çetin kış şartlarının etkisini sürdürdüğü Doğu Anadolu Bölgesi'nde, ulaşımın olmadığı dağ köylerine giden kar motorları, vatandaşların umudu olmaya devam edecek.
İşte kış yaklaşırken memleketten bazı kesitler:

 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız