1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Memur-Sen'den yasak istemi!
Memur-Sen'den yasak istemi!

Memur-Sen'den yasak istemi!

“Memur-Sen birlik ve beraberlik için bir kaledir” diyen Genel Başkan Aksu, Rize'de basın toplantısı düzenledi.

A+A-

Dilek ASLAN - Memur-Sen Genel başkanı Dr. Ahmet Aksu ile aynı sendikanın basın ve dış ilişkiler sorumlusu Adnan Şenol üç günlük doğu Karadeniz ziyaretinin ikinci ayağında Rize’ye geldiler. Aksu, memur-Sen Rize il temsilciliğinde düzenlediği basın toplantısında ülke gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, Türkiye’nin dışardan bakıldığında töre ve namus cinayetleriyle anıldığını ifade ederek, “ülkemizin dışarıdaki bu imajını biran önce düzeltmeliyiz” dedi.
Aksu, “dört gün önce Tüsiad, Hak-iş, Türk- İş, Disk ve memur sendikaları bir araya gelerek TCK. nın 301. maddesiyle ilgili yapılacak değişikliğe hükümetin fikirlerini sorduğunu ifade ederek “Biz Memur-Sen olarak gerek Türk milletine, gerekse TBMM, Cumhurbaşkanlığı makamlarına yapılan hakaretlerin cezalandırılmasından yanayız. Hatta dini değerlere ve inançlara saygıyı da bu yasağın kapsamına alınmasını istiyoruz. Çünkü bu ülkede aynı fikir suçundan Elif Şafak, Orhan Pamuk beraat ederken bir başka yazar farklı görüşe sahip olduğu için ceza alabiliyor. 301’in kalıplarını ortaya koymamız gerek. Biz memur-Sen olarak her zaman uzlaşmadan yanayız” dedi.
Aksu “Diyanet ve Belediye iş kolunda yetki alan konfederasyonuz. Biz hükümetle yapacağımız görüşmelerle otuz maddelik bir taslak hazırladık. Bunu hükümete sunduk. Memurun hakkı olan parayı alacağız. 2007 yılı içerisinde Diyanet-Sen ve Belediye- Sen arasında olarak alacağımız kazanımları 2007 yılı içerisinde tüm memurlar görecektir. Memur-Sen aydınlığın, hoşgörünün, birlik ve beraberlik için bir kaledir” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum