1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Milletvekili Karal’ın reytingi sürekli yükseliyor
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Milletvekili Karal’ın reytingi sürekli yükseliyor

A+A-

Kim olursa olsun, bulunduğu konum ve pozisyonda almış olduğu sorumluluklar noktasında görevi boyunca yapmakta olduğu çalışmaların hakkını veren herkes bence, tebriki de, övgüyü de hak etmelidir. Bazı insanları nasıl kolayca eleştiriyorsak, görevinin hakkını teslim edenleri de kolayca övmeli ve kutlamalıyız.  24. Dönem Ak Parti Rize Milletvekili olarak TBMM’de Rize’yi temsil eden, Rize’nin gelmiş geçmiş en genç Milletvekili Hasan Karal’ın yaklaşan 8 aylık Milletvekilliği görevinde, belki de yine gelmiş geçmiş Rize Milletvekilleri arasında gördüğüm ve yaşadığım kadarıyla, Ankara’dan, Rize’ye hemen hemen her hafta gelip giden tek Milletvekili Karal’dır. Geride kalan bu kısa görev süresi zarfında Milletvekilimiz Karal’ı birçok kez Meclis kürsüsünde Rize’nin mesellerine yönelik konuşmalarını meclis TV’den seyredip, dinlemenin gururunu yaşadık.
Sayın Karal’ı, öğrencilik yıllarından beri tanırım. Çok genç yaşta başladığı bir misyon, bir dava, bir hizmet ve gönül adamı olma arzu ve hevesini hiç kaybetmedi. Siyasi mücadelesinde yılmadı, yorulmadı, hiç yitirmedi, dahası bin bir zorluklara karşı teslim olmadı. Bugün bence çok genç sayılacak bir yaşta, hep gönlünde yatan er veya geç, Rize’yi Ankara’da TBMM’de temsil etme aşkına,  Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Rize halkının büyük desteğiyle kavuşmuş oldu. Siyasete merakı ve büyük tutkusu onu, Türkiye’nin en yeni ve ne büyük partisinin, en genç kurucu il başkanlığına taşıdı. En güçlü ve en büyük partinin kurucu il başkanı olarak rehavete kapılmadı, yorulmadı, küsmedi, darılmadı. Siyaseten gerçekleşen tüm seçimlerde hedefe kilitlendi. Hedeflerinden vazgeçmedi, sürekli hedef büyüttü. Bu yorucu ve çok numaralı siyaset oyununda çok sayıda talihsizliklerde yaşadı. Hayatın her sahasında olduğu gibi, siyaset hayatının da bir imtihan yeri olduğunu hiç unutmadı.
Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, gençlik yıllarında başladığı teşkilat çalışmaları ve belki de Türkiye’nin en uzun Ak Parti il başkanlığı görevleri süresince, Rize’nin tüm coğrafyasındaki var olan sorunlarını öğrenip hafızasına depoladı. İlerleyen yıllarda er veya geç Milletvekili seçileceğini beynine kodladığı için, Rize’nin var olan problemleri ve çözümlerine yönelik tespitlerini de yaparak, 24. dönem Rize Milletvekili olarak TBMM’ne dop dolu bir şekilde gitmekle nasiplendi.
Karal’ın, Rize’ye vermek istediği hizmetler noktasındaki en büyük arzu, emel ve hayali 40 yıldır yapılmayı bekleyen OVİT yolu tünelini başlatmak geliyordu. Milletvekili öncesi ve Milletvekili sonrası sürdürdüğü inatçı ve ısrarcı çalışmaları ve de Sayın Başbakanımızın ilgili bakanlığa son emriyle bu arzu ve hayaline kavuşmuş oldu. Vekil Karal, bugün Rize’nin nerede olması gerektiğini çok iyi bilmekte ve ona göre çalışmaktadır.
Bugün artık Rize’de sadece Ak partililer değil, diğer siyasi görüşteki insanlar da, Rize Milletvekili Karal’ın, Ankara’ya gittikten sonra sergilemiş olduğu çalışma performansını takdir etmektedir. Karal, İl Başkanlığı görevlerinde de olduğu gibi, milletvekilliğinde de, hiçbir siyası ayrım gözetmeden, Ankara’da meclisteki diğer Milletvekillerininki gibi küçük odasında ve gerek hemen her hafta geldiği Rize’de tüm hemşerilerini kucaklayıp, sahiplenip, tüm istek ve sorunlarını dinleyip çözümler üretmektedir. Sivil toplum örgütleri başta olmak üzere, tüm tüzel ve özel kuruluşlarla düzenli bir araya gelerek, her kurum ve kuruluşla fikir alışverişinde bulunmakta, ortak akıl çalışmalarıyla onlarla birlikte yeni bir dayanışma ve kaynaşma partnerliğini hayata geçirmiştir. Yıllardır Rize siyasetinde bu dayanışmaya çok ihtiyacımız vardı. Bu da Milletvekilimiz Karal, sayesinde hayata geçirilmiş oldu. Ovit başta olmak üzere, yeni ismiyle, R.Tayyip Erdoğan Üniversitesi, yeni yollar, yeni fakülteler, hastaneler, organize sanayisi, , yeni iş sahaları, dünyanın en büyük bal ormanı, turizm, eğitim, sağlık, doktor, öğretmen, liman, çaykur, çay, spor, sanat, vs. Rize’ye yönelik olmayan, olması ve tamamlanması gereken her ne varsa, Milletvekili Karal tarafından masaya yatırılmış ve hayata geçirilmeye başlanmıştır.
Neticede, Rize çok kıymetli Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere,  Ticaret ve Sanayi Bakanı Hayatı Yazıcı, genç Milletvekili Hasan Karal ve tecrübeli Milletvekili Nusret Bayraktar’la, siyasi tarihinin en nasipli dönemini yaşamaktadır. Bugün görünen odur ki, Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Milletvekilliğinin gereğini hakkıyla yapmakta, bu çalışma azmi, gayreti ve yüksek performansına devam ettiği müddetçe, Rize’yi TBMM’de çok dönemler temsil edeceğinin ışığı görülmüştür. Bunu sadece ben söylemiyorum. Rize halkının ekseriyeti söylüyor.
Sonuç olarak; Rize halkı ve bu halkın seçtiği Rize Milletvekilimiz Sayın Hasan Karal da çok iyi bilmektedir ki, “İnsanların en hayırlısı, İnsanlara en hayırlı olandır.” Zaten fıtratında hayır işlemek olan, Sayın Karal’ da bu dönem Rize’miz için hayırlı bir Milletvekili olmuştur.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
4 Yorum