1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Milletvekili Kart'ın şok sözleri!
Milletvekili Kart'ın şok sözleri!

Milletvekili Kart'ın şok sözleri!

Rize Milletvekili Abdülkadir Kart'ın Doktorlara yönelik "Şırnak'a, Mardin'e sürerim. Valiye de söyledim. İbret olsun" ifadeleri şok etti!.

A+A-

Ak Parti Rize Milletvekili Abdülkadir Kart'ın önceki gün düzenlediği basın toplantısında Doktorlar hakkında kullandığı ifadeler konuşuluyor.
Bazı Doktorları Mardine Şırnak’a süreceğim!
AK Parti Rize Milletvekili Abdülkadir Kart yaptığı açıklamada Rize’de görev yapan bazı doktorların hastalarını özel muayenehanelerine yönlendirip para aldığı yönünde duyumlar aldığını belirterek “İbret olsun diye bazı doktorları sürdüreceğim. Şırnak’sa Şırnak, Mardin’se Mardin, kimse hastasından para alamaz. Halkımız dik durursa biz o doktorun canına okuruz. Eski alışkanlıklar devam ediyor. Muayenehaneme gel, muayene parasını ver git. Rize’de bu kadar yatırım yapmamıza rağmen muayenehane sıralamasında Rize maalesef sondan ikinci sırada bulunuyor. Geçen gün Sağlık Bakanımız beni uyardı, “Rize böyle olmamalı, Rizeli muayenehaneye gidip para ödememeli” dedi. Ne doktora para vereceğiz. Bunlar devletin doktoru, böyle yapmayın. Bana bu yönde şikâyetler geliyor. Ama sözle şikâyet olmuyor. Şikâyetçiler yazılı bir dilekçe verecek, bende o talebi hemen Başhekime bildirip müfettişlere ileteceğim onun canına okuyacağım. Birazda vatandaşlarımız haklarını bilsin ve vatandaşlık görevini yapsın” diye konuştu.
Valiyle konuştum. Kimse Teyzemin oğludur demesin!
Vekil Kart, konuşmasını devam ettirerek “Buradan söylüyorum, Bazı doktorları ibret olsun diye sürdüreceğim. Hastanenin disiplinini bozan, eski alışkanlıklarını devam ettiren birkaç doktoru şu anda buradan sürdüreceğiz. Kafaya koydum. Vali beyle de konuştum. Ama yarın hiç kimse bize gelmesin şu teyzemin oğludur, bilmem nedir bunun tayinini durdur diye. Disiplini kim bozuyorsa Mardin’se Mardin, Şırnak’sa Şırnak, oraya gidecek arkadaş. Herkes bugün döner sermayeden 5–6 bin YTL civarında para alıyorsa adam gibi gelecek görevini yapacak, hastasına bedava bakacak arkadaş. Bu noktada vatandaşların duyarlı olması lazım. Vatandaşlarımız dik durursa biz o doktorun canına okuruz” dedi.
Vatandaş’tan Kart’a tepki
Vatandaşlar ise bu konuda alenen doktorların kamuoyu önünde tehdit edilmesinin yanlış olduğunu belirterek, “Mardin’e Şırnak’a sürerim diye toplum önünde hekimlerin tehdit edilmesi hiç de doğru bir davranış değil. Abdülkadir Kart bugün milletvekilidir diye yarın sade vatandaş olmayacak mı? Görev yeri değiştirme işleri ilgili en üst makamlar tarafından yapılmaz mı bu ülkede. Sonra Şırnak ve Mardin bu ülkenin İlleri değil mi? Tamamen tezatlarla dolu açıklamalar. Rize’de halka vekil olma konumundaki insanların tehdit değil iş yapması lazım. Elbette ki yanlışlık varsa bunun ilgili yasalar çerçevesinde gereği yapılmalıdır. Rize'de doktorlar bu şekilde işler yapıyorsa bunu önlemenin yolu basın toplantısı düzenleyip tehdit yapmak olmamalıdır” dediler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum