1. YAZARLAR

  2. Bilge FIRAT

  3. Milliyetçilik
Bilge FIRAT

Bilge FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Milliyetçilik

A+A-

Milliyetçilik ve ırkçılığın bir takım çevreler tarafından birbirine karıştırılmaya çalışıldığı günümüzde, milliyetçilik üzerinde oynanan oyunlarla, saf “Türk Milliyetçiliği” anlayışımız lekelenmeye çalışılmakta.
İnsanlarımızın milliyetçilik ruhundan uzaklaşması, bir takım vatandaşımızın ise milliyetçilik ruhuna düşman olması beklenmektedir.
Meydana getirilen cinayet olayları, sözüm ona milliyetçi grupların eylemleriymiş gibi gösterilip, Türkiye üzerinde pis oyunlar oynanmaktadır.
Oyunun yönetmeni İsrail, esas oğlanı da ABD’dir. ABD her ne kadar Hıristiyan kimliğini taşısa da, Yahudi beyinleriyle yönetilmekte, onların çıkarlarını hedefleyip o şekilde çalışmaktadır.
Gözler önünde cereyan eden saldırı ve cinayet olayları “Türk milliyetçiliği” adı altında deklare edilip, etnik grupların hedeflerini geçmişimizin Kuva-i milliye ruhu, günümüzün Türk milliyetçiliği ruhu yapmışlardır. Hedefte olan Milliyetçilik anlayışımız, insanlarımıza ırkçılıkmış gibi gösterilip, Türk kafatasçılığı yaptığımızı utanmadan söyleyenlerde olmuştur.
Bizim töremizde, kültürümüzde ve insanlık anlayışımızda ırkçılığa, kafatasçılığına yer yoktur. Kafa genişliğini hesaplayıp, ten rengine, kan grubuna, göz rengine, kemik yapısına bakıp, insanları sınıflandırmak bizim işimiz değildir. Gerek dinimiz gerek töremiz bize bunu öğütlemektedir. Irkçılık adı altında en büyük idealizmi yaşayan, bu uğurda son sürat çalışan günümüzün dünya devi olan İsrail’i örnek gösterebiliriz.
Her şey bir oyun, önemli olan bizim oyuna dahil olmamamız!
Türk milliyetçiliği; kafanın fiziki görünüşüyle değil, fikriyle insanları değerlendiren bir görüştür ki ırk ayrımı yapmaksınız vatanın felahı için süre gelmiştir.
Vatanın bütünlüğünü, vatanımızın içinde barındırdığı tüm etnik grupları, birilerinin alt ve üst kimlik diye böldüğü vatandaşlarımızı bir bütün olarak görmekte, gerçek milliyetçiliği en güzel şekilde yaşamaktayız.
Ermeni’siyle, Laz’ıyla, Kürt’üyle, Çerkez’iyle…vs. bir bütün olan milletimiz, Hakkari’yle, Şırnak’la, Ağrı’yla, Van’la, İstanbul’la, Ankara’yla bir bütündür. Vatanımızın bütünlüğü, insanlarımızın birliği hep devam edecektir ve bu Türk Milliyetçiliğinin tek hedefi olacaktır.
Türk milleti zekidir. Sahte sözlere ve sahte kişilere aldırış etmeyecektir.
Kuva-i milliye ruhunu oluşturduğumuz zamanlar, bizlerle siperlerde sırt sırta veren, desteklerini “VATANLARINDAN” esirgemeyen kardeşlerimize, bizleri şimdi kötü gösterip, gerek duyulursa yeni bir Kuva-i milliye ruhunun oluşturulmasını engellemek istiyorlar. Türkiye’de oluşturulan kaoslarla etnik grupları kendi kabuklarına çekmek istiyor, ülkemizde bölünmelerin başlamasını seyretmek istiyorlar.
“Müslüman mahallesinde salyangoz satarız” tehdidiyle, misyonerlik adı altında, din adı altında bir nevi bölücülüğün daniskasını yapanlar, bekledikleri Türkiye sınırları içerisindeki kardeşler arası bölünmelerde kendilerine pay çıkarmak istiyorlar. Hedeflerine elbette ki ulaşamayacaklar.
Milliyetçilik, ırkçılık değildir. Türk milliyetçileri, Türk vatanseverleri ırklara göre değil, fikirlere, sözlere ve yaşayış şekillerine göre insanlara bakarlar.
Bizleri karalamaya çalışanlar şöyle dönüp eskiye bir baksınlar, çok ötelere gitmelerine gerek yok! Birkaç sene, hatta birkaç gün öncesine dahi bakmaları yeterlidir. Müslüman mahallesinde yaşayıp, eski dindaşlarından salyangoz almayan vatandaşlarımızı öldürdükleri günleri hatırlayacaklardır.
Yahudilik bir ırkçılıktır, diğer ırkları kendisinden kat kat aşağıda, hatta hayvan mertebesinde görebilecek kadar yozlaşmışlardır. Çocukluktan, yaşlılıklarına kadar diğer ırkların katlini münasip gören, içlerinde acıma duygusu barındırmayan evlatlar yetiştiren, her birisi birer cani yetiştirilen bir ırktır. İslam dinimizi kanlı din ilan edenler, sonradan değişmiş din kitaplarındaki, diğer ırklarla ilgili olan katletme cümlelerini nasıl görmezden geliyorlar şaşıyorum. Sırf dinlerinden dönüp İslamiyet’i seçtiler diye katlettikleri aileleri ne çabuk unuttular!
Dedik ya her şey bir oyun! Yönetmeninin İsrail, esas oğlanın ise ABD olduğu bir oyunda bizim yerimiz yok!
Biz kendi gerçek dünyamızda, içimizde bulunan Laz, Kürt, Çerkez… tüm kardeşlerimizle, bir millet olmanın verdiği hassasiyet ve yücelikle yaşamımızı kaldığımız yerden devam ettireceğiz.
Bölünmeyecek, vatanımızı da böldürmeyeceğiz.
Allah’a emanet olun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
16 Yorum