1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. MÜSİAD'a Rize Pazarlı Genel Başkan
MÜSİAD'a Rize Pazarlı Genel Başkan

MÜSİAD'a Rize Pazarlı Genel Başkan

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, 26. Olağan Genel Kurulu'nda yeni genel başkanını seçti. MÜSİAD'ın yeni genel başkan Rize Pazarlı Mahmut Asmalı oldu.

A+A-

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) yeni genel başkanı Mahmut Asmalı oldu. MÜSİAD'ın 26. Olağan Genel Kurulu İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Olağan genel kurulu sonucu MÜSİAD'ın yeni genel başkanı Rize Pazar Kuzayca Köyünden Mahmut Asmalı oldu.

mahmudasmali02.jpg

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD 26. Olağan Genel Kurulu'nda görevi yeni MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı'ya devretti.

MÜSİAD 26. Olağan Genel Kurulu sonrası MÜSİAD'ın yeni yönetim kurulu; Mahmut Asmalı, Gökhan Yetkin, Mehmet Develioğlu, Soner Meşe, Ahmet Doğan Alperen, Muhammed Ali Özeken, Davut Altunbaş, Abdülsamet Temel, Osman Çalışkan, Hıfsı Soydemir, Abdullah Eriş, Abdullah Bozatlı, Tahir Tuluk, Bekir Sami Nalbantoğlu, Faruk İbrahim Özbek, Mustafa Aktaş, Tevfik Dönmez, Mehmet Şahin, Abdurrahman Uzun, Mustafa Çalışkan, Savaş Yılmaz, Erkan Gül, Abdülkadir Sıcakyüz, Yunus Furkan Akbal ve Meryem İlbahar'dan oluştu.

Yeni yönetim kurulunun yedek üyeleri arasında ise; Osman Nuri Önügören, Selim Sar, Süleyman Tarakçı, Esra Kaftancıoğlu, Muharrem Ahmet Yüksel, Yunus Kartal, Yasin Emre Ertemel, Halit Kerim, Ali Gökhan Er, Fahrettin Oylum, Ünsal Sözbir, Ömer Karatemiz, Osman Özdemir, Mücahid Yıldız, Faruk Güzeldere, Cemil Yüksekdağ, Mehmet Metin Korkmaz, Halil Köklü, Fatih Canpolat, Fatih Altunbaş, Murat Altuğ Karataş, Hüseyin Sarpkaya, Mazlum Engin Akdağ, Murat Kundak ve İsmail Somalı yer aldı.

mahmudasmali01.jpg

"BAYRAĞI, HEP BİRLİKTE DAHA İLERİYE, DAHA YÜKSEĞE TAŞIYACAĞIZ"

Mahmut Asmalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen MÜSİAD 26. Olağan Genel Kurulu'nun kapanış programında yaptığı konuşmada, "31. yılımızı geride bırakırken, Türkiyemizin ekonomik ve sosyal gelişmesinde, küresel bir oyuncu olmasında, MÜSİAD'ımız çok önemli bir görev üstlenmiştir. Kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen tüm genel başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, yurt içi ve yurt dışı şube yönetimlerimize, tüm üyelerimize ve emektar çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum." dedi.

MAHMUT ASMALI KİMDİR?
Mahmut Asmalı, 1967 yılında Rize'nin Pazar ilçesinde dünyaya geldi. Mahmut Asmalı ilçeye bağlı Kuzayca köyünden.
Üniversiteye kadar olan eğitimlerini İstanbul'da tamamlayan Mahmut Asmalı, 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversiteyi bitirdikten sonra çalışma hayatına atılan Mahmut Asmalı, 1989 – 1998 yılları arasında özel bir inşaat şirketinde çalıştı ve daha sonra, 1998 yılında bir mühendis arkadaşı ile birlikte Akyapı İnşaat A.Ş.yi kurdu. 2009 yılında Türkiye İktisadi Girişimi ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) tarafından, Yılın Girişimcisi Ödülü'ne layık görüldü. Akyapı İnşaatın ortağı olduğu ABC Grup adlı şirketi ile 2006 yılında yurtdışına açılarak Katar'da inşaat ve sanayi kollarında faaliyetlerini sürdürdü.
2009-2012 yıllarında MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu başkanlığı, halen MÜSİAD Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Asmalı’nın, ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve vakıflarda üyeliği devam ediyor. 2015 yılında Akyuva Vakfını kuran evli ve beş çocuk babası Mahmut Asmalı vakfın Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum