1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Mutlu günün gözyaşları
Mutlu günün gözyaşları

Mutlu günün gözyaşları

Rize'deki 24 Kasım töreninde bazı öğretmenler yapılan konuşmalar karşısında duygulanınca göz yaşlarına hakim olamadılar.

A+A-

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programında konuşan Rize Valisi Kasım Esen, öğretmenin, karanlık gecede ak sütün içinden karayı ayıklayabilen olduğunu söyledi.
24 Kasım Öğretmenler Günü Rize'de düzenlenen bir takım programlarla kutlandı. Rize'de ilk olarak Kültür Merkezi'nde bir kutlama programı düzenlendi. Programa Rize Valisi Kasım Esen başta olmak üzere bürokratlar öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik yaptı. Çelik, "Öğretmenler günü, bir taraftan toplum içerisindeki kişilere öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli ve ne kadar yüce bir görev olduğunu hatırlatmak, diğer taraftan da bu görevi üstlenmiş olan öğretmenlere yaptıkları işi, toplumun ayakta durması ve geleceklerinin sağlam temellere oturtması bakımından ne kadar kutsal olduğu bilincini aşılamaktadır." şeklinde konuştu.
Törende söz alan Rize Valisi Kasım Esen öğretmenliği, "Öğretmen karanlık gecede ak sütün içinden karayı ayırabilendir" şeklinde tarif ederek öğretmenlik mesleğinin Kutsallığına ve önemine deyindi. Emekli öğretmenleri de hatırlatan Esen, "Emekli öğretmenlerine sahip çıkamayan bir ulus geleceğin teminatı gençlerine de sahip çıkamaz" dedi.
Tören günün anlam ve önemiyle ilgili olarak öğrenciler tarafından hazırlanan şiir ve kompozisyonların okunması ile devam etti. Geçtiğimiz yıl emekliliği hak etmiş öğretmenlere Rize Valisi Kasım Esen ve Rize İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik tarafından plaket ve teşekkür belgeleri verildi. Bazı öğretmenler yapılan konuşmalar karşısında duygulanınca göz yaşlarına hakim olamadılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız