1. YAZARLAR

  2. Bilge FIRAT

  3. Neden kıydınız babama?
Bilge FIRAT

Bilge FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Neden kıydınız babama?

A+A-

“Neden kıydınız babama, elinize ne geçti?” bu sözler uzman çavuş şehidimizin küçük kızına ait. Annesinin omzuna başını dayamış ağlarken, bunları sayıklıyordu.
“Neden kıydınız babama, elinize ne geçti?” Var mıydı geçerli bir sebebiniz? 20’lik körpecik delikanlılara kurşun sıkarken hiç mi titremedi elleriniz?
Genç yüreklerimize sıkılan bu kurşunlar sadece askerimize değil aynı zamanda ülkemizin birlik ve beraberliğine sıkıldı. Senelerdir kardeşliğimize sıkılmış kurşunların günümüzdeki devamıydı bu olay. Dileriz ki son olsun, OLACAKTIR DA ha bugün, ha yarın…
Sadece bize mi, Mehmetlerimize mi zarar verdiğinizi sanıyorsunuz? Hayır! Her sıkmış olduğunuz kurşunda biraz da insanlığınıza ve özellikle kendi evlatlarınızın geleceğine sıkıyorsunuz o kurşunlar…
Hani nerede savunduğunuzu söylediğiniz HALK(!)
Birkaç satılmış dışında kimse sahip çıkmıyor cesetlerinize. Ölülerinizi(!) bile reklam amaçlı kullanıyorlar. Tıpkı yaşarken sizleri de kandırıp kullanmış oldukları gibi.
DTP kuklalarından birisi çıkıp şehitlerimiz için demeç verecek “şehit evlatlarımız” diyecek. Peki kimse hatırlatmayacak mı sandı, haftalar önce PKKlı hainlere terörist diyemeyiz sözlerini. Sizler balık hafızalı olabilirsiniz. Fakat Türk milleti yapılan iyiliği de, kötülüğü de unutmaz. Ekmeğini yediği kapa tükürmez, hainlik etmez. Bizler geleceğimizi de düşürünüz. Geleceği düşünürken geçmişimizi de hatırlarız. Ne idik, ne olduk, ne oluruz?
Türk milleti onurludur, namusludur, ne satar, NE SATTIRIR!
Katillik ne zamandır halk sözcülüğü oldu hatırlamıyorum. Zaten halkın geneli de “biz bunları tanımayız, benim sözcüm Türkiye Cumhuriyetidir” derken bunlar kimin sözcülüğünü yapıyor. Belli ki içimizden birilerinin sözcüsü, savunucusu değil bunlar. Dışarıdan PKK’yı destekleyenlerin de kim olduğu aşikâr.
Irak’ta bir takım insanları kullanıp sistemi yıkanlar, insanları yerlerinden, yurtlarından, canlarından, namuslarından edenleri unutmadık. Irak aslında o kadar da ırak değil! Hemen yanı başımızda. Orada işi biten emperyalist katillerin gözlerinde şimdi Türkiye Cumhuriyeti toprakları var.
Gabar’dan, Dilova’dan, Şemdinli’den sıktıkları kurşunlar aslında ta kendi ciğerlerine sıkılmıştır. Uzun değil kısa süre sonra, güvendikleri, sırtlarını dayadıkları, kendilerini sattıkları sözüm ona dünya devlerini tanıyacaklar. Fakat o zaman satmaya alışmış bu zihniyet geriye dönemeyecek. Satmaya alışkın bu zihniyet o zaman kendi kendilerini dahi satacaktır.
Zorla, tehditle, şiddetle meclise girenler, satılmışlar haricinde kimsenin sözcüsü değildir, olamamışlardır.
“Babama neden kıydınız, elinize ne geçti?”
Mehmetlerimize neden kıydınız, elinize satılmışlığınız, hainliğiniz gerçeği dışında ne geçti?
Burası Türkiye Cumhuriyeti. ABD, İsrail’in burada sözü geçmez. Hele de onlara uşaklık edenlerin sözü hiç geçmez!
Gün olur Gabar, Dilova… gelir üzerlerinize kapanır. Saklandığınız hayvan inlerinden eser kalmaz. Türklüğün affediciliğine sığının, geç olmadan geleceğinizi karartmayın. Ya delikanlı olun karşımıza satılmamışlığınızla çıkın ya da satılmışlığınıza, katil zihniyetin adamı olmaya devam edip hazin sonunuzu bekleyin.
Teröristler değil Türkiye’ye hükümdar olmak, onlar tek kişilik kendi devletlerine bile hükümdar olamazlar. Bu zihniyeti illa satın alması gereken birileri olmalı!
Milletin meclisinde satılmışlara yer yok, hain destekçilerine yer yok.
Mehmetçiklerimize kimse sahip çıkmasın, kimse sahte gözyaşları döküp, sahte cümleler kurup şehitlerimize “evlatlarımız” demesin.
Kimse o şehit analarının acısını paylaşamaz. Bilemeyiz içerlerinde yanan koru. Bizler onların çektiği acının zerresini dahi çekmiyoruzdur. Anlayın acılarının ne kadar büyük olduğunu. Hepimiz yanıyoruz hepimiz üzülüyoruz acı çekiyoruz. Ama anaları, babaları, aileleri kadar değil.
TV kanallarından düşürülmeyen, gazetelerde, dergilerde manşette yer alan delikli ayakkabıları çok konuştuk.
Kışın soğuğunda ayağında delikli ayakkabısı dahi olmayan bebelerimizi ise hep unuttuk. Gün gelir o bebeler büyüyor bu kez hain bir kurşun yüreklerini, ciğerlerini deliyor. Basınımız yine aynı! Ne bebeyken konuştuk bu evlatlarımızı ne de şehit olduklarında. Seslerinin çıkması için illa bir tim askerimizin şehit olması mı gerekiyordu diye soruyor insanlar doğal olarak.
Yarı çıplak manken resimleriyle donatılmış gazetelerde, kıytırık köşelerde yer verdiğiniz şehitlerimiz sayesinde rahat nefes alıyorsunuz.
Satılmış hainlere tüm öfkemle…
Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun, Allah ailelerine ve tüm vatanseverlerimize sabırlar versin inşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum