1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Nefes nefese Anadolu şöleni
Nefes nefese Anadolu şöleni

Nefes nefese Anadolu şöleni

Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “Nefes Nefese Anadolu” isimli şölen kapalı spor salonunda yapıldı.

A+A-

Bengü BİTİŞ - Aşık Sefai, Recebim, Muhammed Ali, Muhlis Topçu, Ozan Ata gibi pek çok sanatçının katıldığı gecede, Semah grubunun gösterisi ile halk oyunları ekibinin her yöreden oynadıkları oyunlar geceye renk kattı.
Rize Kapalı Spor salonunda gerekleştirilen şölene Giresun, Bayburt, Artvin-Borçka Ülkü Ocakları Başkanlarının yanı sıra CHP’den seçimi kazanan Pazar Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz da katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan gecede bir konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Rize İl Başkanı Zeki Mayi salondaki kalabalığı göstererek şunları söyledi: Diyorlar ki, MHP barajın altında. Hangi kuruluşun yaptığı belli olmayan birkaç anketi basın aracılığıyla birileri vatandaşlarımıza aktarıyor. MHP’yi barajın altında gösteriyorlar. Hatta çok küçük oy aldığını iddia ediyorlar. İşte manzara. İşte kalabalık. Biz varsayımlarla değil, varlığımızla, vatandaşlarımıza olan güvenimizle size doğruları, gerçekleri gösteriyoruz. Bu güzel kalabalığı buraya toplayan bunun gücüdür. Vatandaşlarımızın bize gösterdiği teveccühtür.”dedi.

AKP iktidarına da yüklenen Mayi konuşmasının devamında şunları söyledi: “Ver-kurtul, Sat-kurtul anlayışı ile hareket eden AKP hükümeti, ülkemize çok şeyler kaybettirmiştir. Ülkemiz bölge bölge, şehir şehir bu kaybedişlerin acısını yaşamaktadır. Şimdi çıkıp birileri ilimizde anlatıyor; şunları yaptık, bunları yaptık diye. Bu iş anlatmalarla olmuyor. Anlatmak basittir. Hele şunları şunları yapacağız demek en kolayıdır. Örneğin şimdi ben soruyorum; Rize’de hangi fabrikayı açtınız, vatandaşlarımıza hangi iş kolunu sağladınız? Tersaneyi ne yaptınız? Örneğin Rize’de bir beş yıldızlı otel kurabildiniz mi? Rize’ye kattığınız, Rize’ye sağladığınız bir yatırımı söyleyin de, size hak verelim. Ancak siz dört yıldır, hala yapacaklarınızı konuşuyorsunuz. İşte biz bunu kabullenemiyoruz” diye konuştu.
Aşık Sefai seslendirdiği şiir ve türkülerle geceye katılanların coşkusunu artırırken bir ara türkülere ara vererek seyircilerle dertleşti. “Ben hayatımda bir tilkiyi bir de kınalı kekliği sevmedim. Çil kekliği hapsederseniz, kendini vura vura öldürür. Ama kınalı keklik hapsedilince kırım kırım kırıtır. Sonra sahibi onu dere kenarına götürür ve diğer keklikleri yakalamak için onun sesini kullanır. Kınalı keklik kendi soyuna ihanet eder. Bu yüzden ben kınalı kekliği hiç sevmem. Türkiye’de de kınalı keklikler var. Biz onları biliyoruz ve onları asla affetmeyeceğiz. Çünkü kaybettirdikleri bu ülkenin can damarlarıdır.”diyen Sefai konuşmasının bir bölümünde Başbakan’a da atıfta bulunarak “Çiftçiye, ananı da al da git diyen, askerlik yan gelip yatma yeri değil diyen başbakana millet seçim sandığında “başbakanlık yatma yeri değildir” diyecek” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum