1. YAZARLAR

  2. Bilge FIRAT

  3. NELER OLUYOR?
Bilge FIRAT

Bilge FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

NELER OLUYOR?

A+A-

Oldum olası söze nasıl başlayacağımı bilememişimdir, bu kez de öyle oldu. Ortadan giriş yapıyorum yine sözlerime, affoluna…

Dünya dönüş hızını arttırmış gibi, zalimin elini değdirmediği hiçbir mazlum toprak kalmamış. Irmakların, akarsuların, denizlerin hatta ve hatta okyanusların suları bile kana bulanmış, kırmızı akmakta. Dağ, taş dile gelse de haykırabilseler keşke şahit bırakıldıkları vahşetleri. Hainlik diz boyu, şerefsizlik diz boyu, mazluma yapılan işkenceler diz boyu, satılmışlık diz boyu…  Temiz giyimli, temiz yüzlü insanlar çıkıp demeçler veriyorlar sağda solda “özgürlük getireceğiz, getiriyoruz, getirdik!” sonra kanlı ellerini alınlarına götürüp siliyorlar masumiyeti katlederken terleyen alınlarını. Aynı kanlı elleriyle siliyorlar yalanlar düzdükleri ağızlarını. Biz ellerimizde çiçeklerle karşılıyoruz emperyalizmin köpekleştirdiği bu canlıları!

Abd-cik yıllar öncesinde ırak’a girerken, barış getireceğim söylemleriyle dünyanın gözlerine pembe örtüler çekerken, birileri haykırıyordu İsrail’in kirli emeli olan Büyük Ortadoğu Projesinin yarın bir gün gelip Türkiye’nin kapısına dayandırılacağını. Sonra bizler “yok ula, korkmayın öyle bir proje olsa bilirdik” denilerek uyutulduk. Öyle ya, abd-cik kurulduğu günden bu yana dünyanın her karışına barış ve özgürlük getirmedi mi?! Tüm dünya da şahit olduk çocukların ölümleriyle, kadınların ırzına geçilmesiyle gelen barış iklimlerini.

Yıllardır israil’den silah alıp, yine israil’in desteklediği pukaka terör örgütünü bitirmeye çalıştık. Açılım yaptık, sınırdan davulla zurnayla hain karşılayan, meclisine terör örgütü yandaşı canlıları alan ilk devlet biz olduk. Ne zaman terörün kökü kuruyacak olsa bu ülke de, tam da o zaman bir bela gelip sarılıyor başımıza. Uçağımız düşer, cephaneliğimiz patlar, askerimiz şehit olur, mühendislerimiz ölür(!) korkmayın, ülkemize yönelik bir durum söz konusu değil, olan bütün olaylar kaza sonucu meydana gelmiştir. Rahat içinde başınızı yastıklarınıza koyabilirsiniz ey Türk milleti…

Suriye’den gelen mültecilere kapımızı ardına kadar açtık, o kapıyı ardına kadar açarken yıllardır aynı bölgeden içeri sızan şerefsiz terör grubunu unuttuk! Kurunun yanında elbette yaşı yakmayacağız, fakat güneydoğuda önleminizi alınmazsa, kan kaybımız başlayacaktır! Yıllardır kanımızı eme eme bizi anemileştiren bu kısır döngü de böylece bizi fazla zorlayacaktır.

Pukaka’nın bir Kürt yapılaşması olmadığını bağıra bağıra söyledik, herkes kulak ardı etti. Bunun kulak ardı edilmesinin nedeni de Türk-Kürt çatışması çıkarıp, kardeşin kardeşi vurmasını sağlamak. Sonuç; iç yıkımlar her zaman emperyalist köpeklere yaramıştır! Vatandaşımızın dirayetini koruması gerekir. Pukaka’ya lanet okuyacağız diye kimse bu ülkenin evladı olan Kürt kardeşlerimize zarar veremez, aynı şekilde kimse Türk milletini yok sayamaz!

Ülkemin güzel birliğine göz dikmiş, İsrail’in uşağı sağa sola çaput bağlama meraklısı olan dağ ayılarına da bir sözüm var. O çaputlar ancak size kefen olur, hayatlarınızı kara lekeli yaşadınız, renk cümbüşünde gömülürsünüz artık!

Son olarak, abd-cik yazdığı senaryoyu uygulamaya koydu, büyükelçisi ve üç çalışanını gözden çıkarıp Lübnan’a ay’a adım atar gibi ayak basacak, özgürlük anlayışını Ortadoğu’ya hızla yayacak. BM mülteciler yüksek komiserliği özel temsilcisi angelina jolie de Gaziantep’e gelmiş, abd-cik bu kadına da iyi bir rol biçmiş, aman diyeyim… AMAN!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum