1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar Belediyesi de çağa uydu
Pazar Belediyesi de çağa uydu

Pazar Belediyesi de çağa uydu

Pazar Belediyesi, kiraladığı kanal içi görüntüleme aracıyla, kanalizasyon şebekesini baştan aşağıya elden geçirmeye başladı.

A+A-

Naci GÜVEN - Pazar’da kanalizasyon şebekesi robot makinelerle yeniden gözden geçirilmeye başlandı. Taş ve odun gibi büyük parçalarının tıkadığı kanal şebekesinin yağmurlu havalarda erkenden tıkanma yapabileceğini belirten Pazar Belediyesi Fen işleri Amiri Varol Türkyılmaz, ““İlçemizdeki tüm kanalizasyon bakımlarının yapılması için İstanbul’dan Espar’a ait kanal içi görüntüleme aracı kiraladık. Bu araç ile kanalizasyon yolları ve borularındaki herhangi bir arızayı üzerine monte edilmiş olan robot bir kamera aracılığı ile tespit ediyor. Uzaktan kumanda ile kameraya kayıt yapılan sistemde önceden temizlenmiş kanalizasyon hatlarında her türlü hasar tespiti, arıza ve uygun boru hattı montaj kontrolünü çok kolay bir şekilde gerçekleştiriyor. Böylelikle yerinde müdahalelerle, kısa zamanda sorunlara çok daha kolay ve kesin çözümler getiriliyor. Anında gerekli müdahaleler yapılarak arızalar gideriliyor” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
7 Yorum