1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Öğrenciler baygınlık geçirdi
Öğrenciler baygınlık geçirdi

Öğrenciler baygınlık geçirdi

Rize'de okullar arasında düzenlenen kros yarışması organizasyon eksikliği yüzünden skandala döndü.

A+A-

Muhammet KAÇAR - Rize’de okullar arası yapılan kros yarışmalarında öğrenciler başlangıç noktasına otobüslere tıka basa bindirilerek götürüldü. Çamurlu ve beton zeminde koşan öğrenciler bitiş noktasına ise güçlükle ulaşınca baygınlık geçirerek yerlere serildi.
Rize’de Atletizm il temsilciliği tarafından okullar arası kros yarışmaları düzenlendi. 5 ayrı kategoride 70 okuldan toplam 600 sporcunun katıldığı kros yarışmaları Kale Mahallesi ile Cumhuriyet Meydanı arasındaki 5 bin metrelik alanda yapıldı. Kros yarışmaları için Cumhuriyet meydanında toplanan sporcular 5 km mesafedeki başlangıç noktasına iki otobüsle götürülmek istendi.
  Sporcular otobüslere adeta tıka basa bindirildi. Kapılardan sarkan öğrenciler sıkışarak bindikleri otobüslerle güçlükle başlama noktasına ulaştı. Yer yer çamurlu ve beton olan zeminde koşan sporcular ise bitiş noktasına vardıklarında baygınlık geçirerek yere yığıldı. Bayılan sporculara alanda bekleyen sağlık ekipleri müdahale etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız