1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. Öğrenciler'den şiddet protestosu
Öğrenciler'den şiddet protestosu

Öğrenciler'den şiddet protestosu

KTÜ'de darp edildikleri gerekçesiyle 20 kişilik öğrenci grubu basın açıklaması yaptı.

A+A-

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) bildiri dağıttıkları gerekçesi ile darp edildikleri iddia edenlerin de aralarında bulunduğu 20 kişilik öğrenci grubu basın açıklaması yaptı.
Kanuni Kampüsü yerleşkesinde bulunan İnşaat Mühendisliği Fakültesi kantini önünde toplanan, aralarında dün bir grup tarafından darp edilen Kureyş G, Süleyman G, Barış S, Uğur T, Elif A'nın da yer aldığı öğrenciler, yaşanan olayı protesto ettiler.

Grup adına açıklama yapan öğrenciler, gün geçtikçe tüm öğrenciler üzerindeki baskıların şiddetinin artarak devam ettiğini savundular.
Günlerdir bir çok üniversitede süren yoğun saldırılara bir yenisinin de dün KTÜ'de yaşandığını ifade eden öğrenciler, şunları kaydettiler:
''Dün arkadaşlarımız bir grup tarafından saldırıya uğramış, bu duruma güvenlik güçleri müdahale etmemiştir. Öğrencilere karşı sergilenen bu tutum bir an önce sona ermelidir. KTÜ tüm öğrenci sorunlarına sahip çıkmalı ve kalıcı çözümler için adım atmalıdır. Üniversiteler ancak bu şekilde gerici, faşist zihniyetlerin yuvalandığı yerler olmaktan çıkacak, bilime ve insanlığa hizmet edecektir.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız