1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Öğretmen'den ilginç mesajlar!
Öğretmen'den ilginç mesajlar!

Öğretmen'den ilginç mesajlar!

Pazar'da yapılan Cumhuriyet panelinde tarih öğretmeninin yaptığı konuşma tepki çekti.

A+A-

Hızır Tonyalı & Naci Güven - Pazar Mehmet Akif Pirim Kapalı Spor Salonu’nda, Atatürk’ün 125. Doğum yılı Kutlamaları çerçevesinde yapılan Cumhuriyet Paneli’nde Endüstri Meslek Lisesi Tarih Öğretmeni’nin Osmanlı Devleti ve Avrupa Birliği hakkında yaptığı konuşma büyük tepki çekti. İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin, Milli Eğitim Müdürü Kenan Şahin ile ilçedeki okul Müdürleri, öğrenci ve davetlilerin katıldığı panelde konuşan Endüstri Meslek Lisesi Tarih Öğretmeni D.Ali Kiraz, Cumhuriyete yönelik tehditlerden bahsetti.
 
 Son dönem Osmanlı aydınlarının kişiliksiz, teslimiyetçi ve batı karşısında aşağılık duygusuna kapılmış tipler olduğunu öne süren Kiraz’ın Avrupa Birliği ve iç dış politikalar üzerine konuşmasını sürdürdüğü sırada AKP Pazar İlçe Başkan Yardımcısı Adem Yıldız salonu terk etti. Panel’deki bu tatsızlığın ardından gazetecilere açıklama yapan Yıldız, “Biz büyük Atatürk’ün 125. doğum yılı münasebetiyle bu panele davet edildik. Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyet seviyesine nasıl ulaşabileceğimizi konuşmamız gereken bir panelde hala ideolojik, modası geçmiş söylemlerle çocuklarımızın vakti öldürülüyorsa elbette ki buna sessiz kalmamız mümkün değil. Avrupa Birliği üyeliği, devletin siyaset üstü geleneksel bir politikasıdır. Avrupa Birliği hakkında öğrencilere bir parti mensubu gibi siyasi mesajlar vermek öğretmenlerin görevi olamaz. Bu konuda gereken yapılacaktır. Bu öğretmenin bu metni kime sorup nerden cesaret alarak hazırladığı ve okuduğu konusunda soruşturma açılması için İlçe başkanımla birlikte Kaymakamımızla görüşme yaptık. Sayın Valimize de gerekli bilgi verilecek.” Dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
33 Yorum