1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

24 Kasım Öğretmenler Günü, Pazar ilçesinde de tören ve etkinliklerle kutlandı.

A+A-

CENGİZ YILDIRIM
15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk anıtına Milli Eğitim Müdürlüğüne ait çelengin sunulması ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliklerle devam etti.

ogrt1-008.jpg

Okuldaki etkinliklere İlçe Kaymakamı Mustafa Akın, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Erbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, siyasi parti başkanları, daire amirleri STK temsilcileri, emekli öğretmenler, okul idarecileri ve öğretmenler ile davetliler katıldı.

ogrt2-005.jpg

Sunuculuğunu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Emine Ayvaz’ın yaptığı kutlama töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürü Büyük, öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak, günün anlamıyla ilgili konuşmasını yaptı.

ogrt3-005.jpg

Kaymakam Akın, programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek öğretmelerin öğretmenler gününü kutladı.
Etkinlik, kutlama mesajlarının okunmasının ardından okul ve kurumların öğretmenlerine ait slayt gösterisi, emekli öğretmen Servet Sunay Varan‘ın konuşması, mesleğe yeni atanan öğretmenlerin yemin töreni, hizmet şeref belgelerinin takdimi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Yaşar Oral’ın şiir okuması, bu yıl içerisinde emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin takdimi, mesleğe yeni başlayan Pazar Anaokulu Öğretmeni Azize Coşkun’un konuşması, öğretmen eliyle “Cana Dokunmak” adlı tiyatro gösterisi ve folklor gösterisi ile sona erdi.

ogrt4-006.jpg

ogrt7-002.jpg

ogrt6-003.jpg

ogrt5-004.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum