1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Osmanlı mezar taşları sergisi
Osmanlı mezar taşları sergisi

Osmanlı mezar taşları sergisi

Rize Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 13 Ocak 2007 tarihinde İstanbul Dedeman Otel’de Osmanlı tarihine ait mezar taşlarının fotoğraflarını sergileyecek.

A+A-

İsmail DUYSAK - Rize’de bir ilke imza atan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, eski Osmanlı tarihine ait mezar taşlarının yerini tespit edip fotoğraflarla halka tanıtıyordu. Şimdi ise Karadeniz Sivil Toplum Örgütleri (KASTOB)’un davetiyle İstanbul’da açacakları sergiye mezar taşlarının yanı sıra Rize yöresine ait eşyaları sergileyeceklerini söyleyen Dernek Başkanı Recep Koyuncu, 2 Ocak günü Rize’ye gelip kültür sarayının açılışına katılması beklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ise dernek olarak sürpriz hazırlığı içinde olduklarını söyledi.
  Başbakan Erdoğan’ın Rize kültürüne sahip çıkılması yönündeki çağrıları üzerine, dernek olarak sergi yoluyla bu anlamda hizmet verdiklerini belirten Başkan Koyuncu, “Başbakanımız, Rize kültürüne sahip çıkılması gerektiğini belirtmişti. Bizde bunu bir sergiyle kendisine göstereceğiz. Biz Rize’de bir ilke imza atarak Osmanlı tarihinden kalma mezar taşlarını araştırarak fotoğraflarını sergi yapmıştık. Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ın “Kültürümüze sahip çıkalım” demesi üzerine projemizi daha da genişlettik. Bu sergimize Rize’de eskiden kullanılan eşya ve el aletlerinin gerçeklerini ekleyerek Başbakanımıza sürpriz yapmak istiyoruz. Başbakanımız için açacağımız sergiyi (KASTOB)’un katkılarıyla İstanbulluların da beğenisine sunacağız” dedi.
Başkan Koyuncu ayrıca bu çalışmaları kendileri için değil Rize’yi tanıtmak için yaptıklarını da belirterek Belediye başkanı Halil Bakırcı ve Vali Yardımcısı Fuat Gürel dışında kendilerine kimsenin yardımcı olmadığını ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız