1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Osmanlı ve cumhuriyet kıyafetleri
Osmanlı ve cumhuriyet kıyafetleri

Osmanlı ve cumhuriyet kıyafetleri

Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait kıyafetlerin sergilendiği defile Rize Dedeman Otel'de geniş bir yelpazede sergilendi.

A+A-

Abdullah UZUN - Osmanlı halk ve saray kıyafetleriyle cumhuriyet dönemi elbiseleri, Atatürk’ün 125. doğum yıldönümü etkinlikleri kapsamında Rize Dedeman otelinde düzenlenen bir defileyle sergilendi. Pazar, Çayeli ve Rize Anadolu Kız Meslek Liselerinin ortaklaşa hazırladıkları 1881 – 1938 tarihlerini kapsayan Atatürk Koleksiyonu Defilesi’ne Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin, Pazar Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz, Ak Parti Pazar İlçe Başkanı Dr. Ahmet Basa’nın yanı sıra okul müdürleriyle öğrenciler ve aileleri katıldı.
 
Okulların kendilerinin tasarlayıp uyguladıkları; “Osmanlı Halk Kıyafetleri”, “Osmanlı Saray Kıyafetleri” ve “Cumhuriyet Dönemi Kıyafetleri” olmak üzere üç dönemi içine alan 45 kıyafet sergilendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız