1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Ovit tünellerine kar engeli
Ovit tünellerine kar engeli

Ovit tünellerine kar engeli

Bir türlü yapılamayan Ovit kar tünelleri, bu yıl ödenek çıkmasına reğmen şimdi de kar engeline takılarak yine yarım kaldı.

A+A-

İsmet KÖSOĞLU - Rize Erzurum karayolunun 12 ay açık kalmasını sağlamak amacıyla 1997 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından programlanarak ihale edilen 11 kar tünelinden 1’inin yapımı da kar yağışı nedeniyle yarıda kaldı.
2 bin 640 rakımlı Ovit Dağı zirvesinde aşırı kar yağışı dolayısıyla yolun sık sık ulaşıma kapanması, bu bölgede kar tünelleri projesini gündeme getirmişti. İlk tünel inşaatına 5 yıl önce başlanan İkizdere’de şimdiye kadar 170 metrelik tünelin sadece 70 metresi tamamlanabildi. Rizeli vatandaşlar ise Karayolları Trabzon Bölge Müdürlüğünün yanlı davrandığını iddia ederek, “Bu konu müdürle değil müdürlükle alakalı. Trabzonlular bu kar tünellerinin yapılmasına baştan beri karşıdırlar. Çünkü buradaki potansiyel yol kapandığı için yılın 6 ayında Trabzon’a yönlenmektedir. Yıllardır proje bitirilemiyor. Bu yıl ödenek çıkarıldı, şimdi de kar engeline takıldık. Böyle olacağı da belliydi. Bu Ovit Kar Tünelleri projesi belki Karayolları Erzurum Bölge Müdürlüğü’nün emrine verilirse kısa zamanda tamamlanır. Yoksa bu şekilde devam ederse projenin tamamlandığını görmeye kimsenin ömrü vefa etmez.” Şeklinde konuştular.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız