1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Ovit'te 12'nci yayla şenliği
Ovit'te 12'nci yayla şenliği

Ovit'te 12'nci yayla şenliği

Ovit Yayla Şenliği'nin 12.'si bugün yapıldı. Şenliğe ünlü mankenler Nilay Dorsa ve İlknur Soydaş ile şarkıcı Seda Sayan da katıldı.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT - Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen Ovit Yayla Şenliği'nin 12.'si bugün yapıldı. Şenliğe ünlü mankenler Nilay Dorsa ve İlknur Soydaş ile şarkıcı Seda Sayan da katıldı.
Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı 2 bin 600 rakım yüksekliğindeki Ovit Yaylası'nda düzenlenen 12. Ovit Yayla Şenliği'ne katılmak isteyen Rizeliler, sabah saatlerinden itibaren yaylayı doldurdu. 

Çok sayıda kişinin katıldığı şenlikle vatandaşlara Türk bayrakları dağıtıldı. Bayrakların bir bölümünü Ekşioğlu Vakfı Başkanı Ali Ekşioğlu kendi elleriyle dağıttı. Şenliğe katılan ünlü mankenlerden Nilay Dorsa ve İlknur Soydaş, şenliğe katılanlara kendi elleriyle yemek dağıttı. Etkinlikler sırasında evleneceği erkeği bulduğunu belirterek izleyenlerin arasına inen Dorsa, genç bir erkeği sahneye aldı.

Sahnede Vakıf Başkanı Ali Ekşi tarafından Recep isimli genç ile Dorsa arasında sembolik olarak nikah kıyıldı. Nikan sonrası genç, ünlü manken ile evlenmek istemediğini belirtti. Etkinlik kapsamında bir çok sanatçı sahne alırken, güneş altında kalan izleyiciler zor anlar yaşadı. Su sıkıntısı çeken izleyenler, sahneden atılan sulardan alabilmek için birbiri ile yarıştı. Yaylada sahne alan sanatçılar arasında ünlü sanatçı Seda Sayan da vardı. Trafiğe takılan Sayan, programına geç de olsa katıldı. Sayan, söylediği şarkılarla 2 bin 600 rakım yükseklikteki yaylada kendisini dinleyen binlerce kişiyi coşturmayı başardı.

Sayan, bir ara kucağına verilen 2 aylık bir bebekle birlikte şarkısını tamamladı. Sayan şarkısı bittikten sonra minik bebeği severek kucağında salladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum