1. YAZARLAR

  2. Bilge FIRAT

  3. Özelleştirme ve benimsetme
Bilge FIRAT

Bilge FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Özelleştirme ve benimsetme

A+A-

Bizler asırlardır, kendimizi bildik bileli, kardeşlerimizle, dostlarımızla yeri gelir ekmeğimizi, yeri gelir aşımızı, yeri gelir duygularımızı dahi paylaşırız… Lakin paylaştığımız kişi daima dostlarımız olurdu!
Konuyu özelleştirme adı altında yapılan, satışlara getirmek istiyorum. Özelleştirmelerin ne kadar yararlı veya zararlı olduğu konusuna hiç girmek istemiyorum. Artık vatandaşımızın büyük bir kısmı iyiyi de, kötüyü de, dost görünüp içimizden vuranları da biliyor!
Özelleştirmeler ve bizlere benimsetilmeye çalışılan “özelleştirmelere ılımlı yaklaşımlar” artık gına getirdi. Fikirlerini satanlar artık, vatanımız için önemli olan kuruluşların, kurumların, toprakların özelleştirme adı altında bir daha geri dönüşü olmamacasına satılmasına seslerini çıkarmamakta, hatta tam destekçileri olmakta.
Özelimizi özelleştirmek bu olsa gerek!
Bir vatanı ayakta tutan bu tür değerlerin bizlerin hayrını istemeyecek olan devletlere, şirketlere satılması ne kadar ülkemizin yararına olur ki?
Kısa bir zamanda… Şöyle bir bakalım etrafımıza, Rize’mizde dahi farklılıklar oluşmaya başlamadı mı?
İlimize gelen şirketler, dağlarımızda, yurtlarımızda gezinen yabancılar, köy köy, kapı kapı gezip misyonerlik yapanlar…. Bunları bizler biliyoruz da, O’nlar(!), bu ülkeyi bizden çok düşünmesi gerekenler, BİLMİYORLAR MI? Görmüyorlar mı? Bile bile lades demek, bu olsa gerek!
Özelleştirmektense, özümsenmesi taraftarıyım. Vatanı özelleştirmek yerine ÖZÜMSEMEYİ bir tercih etseler… Ah ahh o zaman böyle mi olurdu!
Önemli kurumlar, kuruluşlar özelleştirildi, elde avuçta bir şey kalmadı… Şimdi topraklarımız uzun yıllar için kiralanıyor. Bir vatanı, vatanın öz evladına sormadan kime kiralıyorlar o ayrı bir konu!
Özlük ve özsüzlük! Son zamanlarda kimin özünde kaldığı, kimin özünde kalmadığı, sözünde durmadığı…. Karıştık bir kaç çıkarcı yüzünden…
Sat gitsin! Bizler alalım, anamızı, babamızı, bacımızı, kardeşimizi gidelim… Hep bunu istemediler mi zaten? Bizler gidelim ve bu vatan onlara kalsın. Bizler gidelim de meydan bir tek onlara kalsın, satamadıklarını da satsınlar, pardon özelleştirsinler.
Özümsetin bizlere İsrail’i, ABD’yi, İngiltere’yi, Fransa’yı… Amacınız sizler özelleştirirken, bizlerin, sizler tarafından bizlere özümsettiklerinize ses çıkarmamamız değil mi? Daha dün değil miydi? Fransa bizi öz tarihimizde lekelemeye çalışan, saf, temiz tarihimiz adına yalan kararlar alan! Daha dün değil miydi bunlar Çanakkale’de karşımızda siper alan… Şimdi onlara teker teker niçin satılıyor topraklarımız, kurumlarımız… Daha dün onlar değil miydi, vatanımızı elimizden almaya çalışan. Tarihinizi mi unuttunuz? Yoksa bu tarih sizlerin değil mi?(!)
Düşmanlarımız yüzümüzden vursun, sırtımızdan değil!
Gençliğimizi almaya çalıştılar, şimdi vatanımızı parsel parsel bölmeye, bir takım şirketler adına satın almaya çalışmaktalar. Yapmıyorlar da değil hani! Eee haliyle, sen satılığa çıkarırsan, dostların(!) gelir alır.
Vatanımızı bırakın da kendi mal varlıklarınızı, şirketlerinizi özelleştirin bana kalırsa…
Vatanın toprağını özelleştirmek kolay geliyor sanırım!
Özelleştiriyorum , öz- eleştiriyorum, özünü- eleştiriyorum….
Rabbim Kuva-i Milliye ruhunu yitirmemiş olan bizlere, siz değerli kardeşlerimize, abi ve ablalarımıza daim güç versin inşallah, kalın sağlıcakla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum