1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar Belediyesi'nde sevinç
Pazar Belediyesi'nde sevinç

Pazar Belediyesi'nde sevinç

Pazar Belediyesi'nde çalışan memurları kapsayan Toplu İş Sözleşmesinde mutabakat sağlanarak anlaşma imzalandı.

A+A-

Naci GÜVEN - Pazar Belediyesi'nde 15 memuru kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmayla noktalandı. Tüm Bel-Sen Rize şubesine bağlı Pazar Belediyesi'nde memurlar için yapılan sözleşme gereği 250 YTL olan sendika çalışanlarının iş verimi adı altında aldıkları iyileştirme zammı 400 YTL olarak belirlenirken Bayram yardımı da 200 YTL’den 400 YTL’ye yükseltildi. Her yılın Kasım ayında sendika üyesi çalışanın öğrenim gören çocuğu için 100 YTL yardım yapılacak. 300 YTL olan yakacak yardımı da Aralık ayında ödenmek koşuluyla 500 YTL’ye çıkarıldı. Çalışanın kendisi, anne, baba, eş ve çocuklarının ölümü halinde ise net 1 aylık tutarı kadar ölüm yardımı yapılması kararlaştırıldı.


Her yılın 1 ve 6. aylarında da 600 YTL ikramiye verilecek. Mart ayında yapılan 300 YTL’lik giyim yardımının tutarı da 500 YTL’ye çıkartıldı. Sözleşmeye ayrıca Başkan’ın belirleyeceği kişilere sorumluluk ve özendirme primi adı altında 1 net maaş tutarı ödeme yapılacak.


Pazar Belediyesi adına Başkan Hikmet Hatırnaz, Sendika adına da Rize, Artvin, Ardahan Bölge Şube Başkanı Ömer Salih Erol’un imza attığı sözleşme sonrası duygularını dile getiren sendika Pazar Temsilcisi Alaattin Atabey, her iki tarafa da teşekkür ederek, “Memnuniyet duyulacak bir sözleşmeye imza atıldı. Günümüz ekonomik koşullarında görevlerini layıkıyla karşılıklı sevgi ve güven anlayışı içinde yürütmekte olan memur arkadaşları anlayışla karşılayan Belediye başkanımız Sayın Hikmet Hatırnaz'a çalışanlar ve sendika adına teşekkür ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
7 Yorum