1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar Belediyesi'nden ön tedbir!
Pazar Belediyesi'nden ön tedbir!

Pazar Belediyesi'nden ön tedbir!

Son sağanak yağmurda, tıkanan şehir şebekesinin iflas etmesi sonucu iş yerlerini su basması, Pazar Belediyesi'ni harekete geçirdi.

A+A-

Naci GÜVEN - Bir süre önce sağanak yağmurda lagarların tıkanması sonucu şehir merkezindeki işyerlerinde meydana gelen su baskını nedeniyle Pazar Belediyesi ekipleri ön tedbir çalışması başlattı.
Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz, kanalizasyon şebekesinin bilinçsiz kişiler tarafından atılan kaba malzemelerle tıkandığını belirterek, “Son su baskınında ekiplerimizle birlikte gece sabaha kadar çalışmaları yerinde takip ettim. Kanallardan buzdolabı dahil enteresan şeyler çıktı. Şebeke normal şartlarda en şiddetli yağmurda dahi bu tür bir su baskınına sebep olacak kadar yetersiz değil. Ancak şehrin yükünü bu bilinçsiz kullanımda kaldırması da mümkün değil. Kış mevsimine girerek tedbiri elden bırakmamak için tüm ızgara ve kanal bağlantılarında iç, dış temizlik başlattık. Ekiplerimiz şehir kanalizasyon bağlantı ve giriş çıkışlarındaki pislikleri temizlemeye başladılar. Belediye olarak biz rutin çalışmalarımızı zaman zaman genişleterek yapacağız. Ancak benim vatandaşlarımızdan isteğim, kanallara kesinlikle kullanılmış eşya veya kaba atıklarını dökmesinler. Bu konuda yanlış yapanları da belediyemize mutlaka bildirsinler. Küçük bir tıkanma büyük zararlara sebep olabiliyor.” Şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız