1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar Eğitim Vakfı 3 yılda zirve yaptı
Pazar Eğitim Vakfı 3 yılda zirve yaptı

Pazar Eğitim Vakfı 3 yılda zirve yaptı

Pazar'da Kaymakam Ayhan Terzi'nin 2019 yılında yeniden faaliyete aldırdığı Pazar Eğitim Vakfı, geçen 3 yıldaki çalışmaları ile ilçede eğitime büyük bir ivme kazandırdı.

A+A-

Pazar Eğitim Vakfı yönetim kurulu, Pazar Kaymakamı Ayhan Terzi başkanlığında son toplantısını yaptı.

vakif3-001.jpg

Kaymakam Terzi’nin Bursa’nın Mudanya ilçesine tayini çıkması nedeniyle son toplantıda genel değerlendirmelerde bulunuldu.

vakif2-001.jpg

Pazar Eğitim Vakfı Başkanı Kaymakam Ayhan Terzi başkanlığında gerçekleşen toplantıya yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Güneş, Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, Malmüdürü Cengiz Alper, seçilmiş üyeler Osman Yüksel ve Hasan Aykan Atabey, Vakıf Mali Genel Sekreteri Semiha Kandemir, Vakıf İdari Genel Sekreteri Recep Şahingöz katıldı.

vakif1-002.jpg

Pazar Kaymakamı Ayhan Terzi, vakfın ilçede eğitim alanında önemli hizmetlerin başlangıcına vesile olduğunu ifade ederek, “Görev süremiz boyunca yapılan tüm vakıf faaliyetlerine destek oldukları için başta eski Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak olmak üzere tüm hayırsever iş adamlarımıza, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize, Vakıf Yönetim Kurulu üyelerimize ve vakfa üye olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Vakfımızın, görevi devralacak kaymakamımızla daha iyi hizmetler yapacağına inanıyorum.” dedi.
 
Vakıf Mali Genel Sekreteri Semiha Kandemir yönetim kurulu üyelerine 2018-2021 yılları arasında gerçekleşen faaliyetler ile vakıf gelirleri ve vakıf giderleri konusunda ayrıntılı bilgi verdi:
 
"2019 yılında Vakıf Senedi tadili yapılarak 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında başarılı ve ihtiyaçlı 48 Lisans öğrencisine 8 ay boyunca 200,00 TL burs sağlandığı ifade edilirken, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında ise yine başarılı ve ihtiyaç sahibi 75 Lisans öğrencisine 8 ay süre ile 200,00 TL burs verildiği vurgulandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Tiyatro 53 Projesi hazırlanarak eğitim öğretim yılının 2. kanaat dönemi sonuna kadar her ay iki oyunun 53 öğrenciye izletilmesi, taşıma bedeli ve tiyatro biletlerinin vakıf tarafından karşılanması sağlandı. Mantık Soruları Yarışması Projesi kapsamında ilçemiz ortaokulları arasında yapılan bilgi yarışması sonucu ilk üçe giren öğrenci, vakıf tarafından ödüllendirildi. Veysel Vardal İlkokulunda sınıf düzenlenmesi masa ve sandalyelerin yenilenmesi sağlanırken Necat Sağbaş Anadolu Lisesi ve kapalı spor salonunda dış cephe boyası ve tadilatların yapılması sağlandı. Bağışların artırılması adına Turkcell ve Vodafone operatörleri PAZAR yazıp 5301’e Türk Telekom operatörleri ise PAZAR yazıp 5337’ye SMS atarak 10 TL bağışta bulunulabileceği SMS Kampanyası başlatıldı. Vakfımıza ait bilgiler, haberler ve duyuruların takibi için http://www.pazaregitimvakfi.org.tr/ web sayfası açıldı. LGS tercih sürecinde Pazar Fen Lisesini puan üstünlüğüne göre 1.tercih olarak yazan ilk üç öğrenci olan 361.711 puanla Kerem Tonyalı, 359.168 puanla Hasret Küçükkaya ve 353.168 puanla Uygar Yağız Akdağ 4 yıl geçerli olmak üzere 250,00 TL burs almaya hak kazandı. Pazar Hamidiye İlk/Ortaokulunun koridor ve sınıflarında tadilat ve boya ile ilgili tamiratların yapılması sağlandı."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.