1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar hedef büyüttü
Pazar hedef büyüttü

Pazar hedef büyüttü

Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin, ilçede eğitim ve spor alanında önemli projeler başlatacaklarını belirterek, Pazar'ın 1.liklere talip olduğunu söyledi.

A+A-

Öncelikli hedef sportif başarılar
Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin, ilçenin eğitim ve sporda önemli başarılar elde etmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. Kaymakam Sezgin ilçede bölgenin en büyük Kapalı spor salonu’nun hizmete girdiğini belirterek, “İlk amacımız ilçemizin güzide takımı Pazarspor’u bölgenin lideri yapmaktır. Bunun çalışmasını sayın Valimizle beraber yürütüyoruz. İkinci çalışmamız ise okullar bazında yetenekli öğrencileri tespit edip kabiliyetlerine göre sportif faaliyetlere yönlendirmek olacaktır. Bu faaliyetlerimiz futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi ve izcilik branşlarında olacaktır. Bu dallarda yetenekli öğrencileri Beden Eğitimi görmüş Öğretmenlerimizce tespite başladık. İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencilerini kapsayan bu çalışmamızla gençleri sportif faaliyetlere yönelterek kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, kendi aralarında kaynaştırmak amacındayız. İleride spor altyapısı oluşturup ilçemize spor okulu açmak için çalışıyoruz. Daha ileride ise benim en büyük hedefim olan Pazar’da bir spor kongresi düzenlenmesidir. Çalışmalarımıza tüm velileri davet ediyorum. Geleceği ellerine teslim edeceğimiz gençler bizden fazla sizin evladınızdır. Biz bugün varız yarın yokuz. Geride hayırla yâd edilmek için çalışıyoruz.” Diye konuştu.
Eğitimde de birincilikler alınacak
Pazar’da okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmayı düşündüklerini de ifade eden Kaymakam Sezgin, “Pazar ilçesinde önemli çalışmalar başlattık. İlk hedefimiz İlçemizde öğrencilerimize yönelik çalışmalardır. Pazar ilçesinde Üniversiteye girecek öğrencilerin bilgi ve becerilerini artırmak için hazırlık kursları düzenliyoruz. Bu kursların düzenlenmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü ile çalışma başlattık. Amacımız Pazar’ı OKS ve OSS de Rize ilinde ilk sıraya taşımaktır. 6 yaş grubunda Pazar’ı ilimizde 1.sıraya taşımak istiyoruz. Bu konuda öğretmenleri tespit ettik. Görevli öğretmenler ev ev dolaşıp çalışmalara başladılar. Öğretmenler bu yaş grubu öğrencileri okula kayıt için ailelerle bire bir görüşme yapıyorlar. Sloganımızı “Yedisindeki eğitim neyse yetmişinde de odur” şeklinde seçtik. İlçe nüfusunda kayıtlı 6 yaş grubu çocuklarımızın listesini aldık. Pilot bölgeler tespit ettik. Bölgelerde görev alacak öğretmenler okul öncesi öğretim görecek olanların aileleriyle bire bir görüşüp çocuklarının okula kayıt ettirilmesine çalışıyorlar. Her köye servis koyarak bu yaş grubunu mutlaka okulla buluşturmak amacındayız.” Dedi.(Abdullah UZUN)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
4 Yorum