1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar ÖDP, Posta'yla devam
Pazar ÖDP, Posta'yla devam

Pazar ÖDP, Posta'yla devam

Pazar ÖDP 5. Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Metin Posta, tek listeyle girdiği seçimlerde yeniden Başkan seçildi.

A+A-

Naci GÜVEN - Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Pazar İlçesi 5. Olağan Kongresi, Belediye Kültür Salonunda yapıldı. Mevcut Başkan Metin Posta tek listeyle girdiği seçimde delegelerin tamamının oyuyla yeniden göreve getirildi. Kongreye ÖDP Genel Başkan Yardımcısı Alper Taş, Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu, Trabzon ve Rize ÖDP İl Başkanları, Hopa ve Fındıklı ÖDP İlçe Başkanları, Pazar Belediye Başkan Vekili Selim Yangın, AKP, CHP, DSP, SHP, İP yöneticileri ile sendika ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldılar.
 
  Divanın oluşturulması ve saygı duruşundan sonra ilk konuşmayı İlçe Başkanı Metin Posta yaptı. Posta, "Pazar'da siyaset yapan insanlar olarak, geçmişte ne söylediysek bugünden bakıldığında doğru şeyler söylediğimizi ve doğru yerde durduğumuzu görmekteyiz" diyerek ÖDP İlçe Örgütünün geçen dönem yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verdi.
 
Genel Başkan Yardımcısı Alper TAŞ ise, ülkemizin içinde bulunduğu siyasal ve ekonomik konjonktüre değindi. Taş, "Bugün kendini solda ifade edenler bile sağa ve milliyetçi çizgiye kayıyor. Bu ortamda, evrensel sol değerleri savunarak toplumla buluşmanın yollarını bulmalıyız" dedi. Konuşmasında AKP ve CHP'ye yüklenen TAŞ, "CHP, AKP’ye karşı kendi saflarında bir arada olmaya çağırıyor. Bunu hangi yüzle yapıyor. Dünyanın hiçbir yerinde olmayan yüzde onluk seçim barajını savunan bir sosyal demokrat anlayış olabilir mi? Bugüne kadar sol değerlere ne kadar sahip çıktıklarını tekrar değerlendirmeleri gerekiyor. Şimdi de sağa açılma peşindeler. ÖDP olarak dik duracağız. Bugün sağa açılan sosyal demokratların yüzünü sola dönmeye mecbur bırakacağız" diye konuştu. ÖDP Genel Başkan Yardımcısı Alper TAŞ, AKP'nin daha önce iktidarda olan sermaye partilerinden hiçbir farkının olmadığını söyledi. Taş, "farklı vaatlerle işbaşına gelenlerin kısa süre içerisinde dini imanının para olduğunu maalesef gördük" dedi.
 Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu ise kültürel yozlaşma ve toplumsal dağınıklığa değinerek, insani değerlerimize daha çok sahip çıkılması ve yozlaşmaya karşı durulmasını gerektiğini belirtti. Hopa'nın solun her türlü olanaksızlığa karşı başarılı olabileceğini gösteren önemli bir örnek olarak tarihte yerini alacağının da altını çizen Topaloğlu, "Halkımızla buluşmayı becerdiğimiz her yerde yeni bir dünya, özgür, eşit, mutlu bir dünya oluşturabileceğimizi gösteriyoruz" dedi. Pazar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Recep Memişoğlu "Türkiye'de Tarımın Tahrip Edilmesi" Yaşar Aydın ise, "Pazar'ın sorunları ve çözüm yolları" üzerine iki sunum yaptılar. Kongrenin öğleden sonraki bölümünde ise faaliyet raporu ve bütçe görüşülerek aklandı. Daha sora yapılan seçimle yeni yönetim kurulu oluşturuldu. Yeni yönetimde başkanlığa Metin Posta seçilirken, İlçe Sekreterliğine Devrim Şahinbaş, üyeliklere de Recep Memişoğlu, Cengiz İlişe ve Şenol Kantar getirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum