1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar ÖDP'de kongre heyecanı
Pazar ÖDP'de kongre heyecanı

Pazar ÖDP'de kongre heyecanı

Pazar ÖDP'de Genel Başkan Yardımcısı Alper Taş'ın da katılımıyla Cumartesi günü olağan Genel Kurul yapılacağı belirtildi.

A+A-

Özgürlük Ve Dayanışma Partisi’nin(ÖDP) Ocak 2007’de yapacağı Olağan Kongre öncesi il ve ilçelerdeki teşkilatları da seçim heyecanı sardı.
Pazar ÖDP’de 25 Kasım Cumartesi günü olağan kongreye gidileceğini bir basın açıklamasıyla duyuran Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Aydın Türkiye’nin çok zor ve gerilimli bir süreçten geçtiğini belirterek, “Bu gerilim önce Cumhurbaşkanlığı daha sonra da Genel Seçimlerle daha da artacak. Bu süreç içerisinde ülke milliyetçi ve neo-liberal politikalara teslim edilmeye çalışılıyor. Sağın tüm renkleri ortaya çıkıp en milliyetçi en neo-libareal kendileri olduğunu anlatıyor. Maalesef bu sağa kayıştan bizim geleneksel “sol partiler” de nasibini alıyor. Bizzat bu sol partiler eliyle sol etkisizleştiriliyor. ÖDP olarak yaptığımız ve yapacağımız kongre-konferansları bu süreçte eşitlikten, özgürlükten, emekten ve adaletten yana olan, bağımsız bir sol çizginin geliştirilmesi, derinleştirilmesi ve toplumsallaştırılması sürecinin bir parçası olarak görüyor ve çok önemli buluyoruz. Pazar’da gerçekleştireceğimiz konferans ve kongremiz de bu amaca hizmet edecek.” dedi
Kongrenin teknik hazırlık ve programı hakkında da bilgi veren Aydın “Kongremize tüm Pazarlıları davet ettik. Anonslarımızla, basın aracılığıyla, davetiyelerimizle yurttaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Tüm partileri, Sivil Toplum örgütlerini, Odaları ve Sendikaları davet ettik. Sözü olan herkesin konferansımıza gelmesini istiyoruz. ÖDP kürsüsü herkese açık olacaktır. Konferansımızda üç temel konu üzerinde yoğunlaşacağız. Birincisi “Türkiye’nin içerisinde bulunduğu durum ve Sol çıkış”, ikincisi “Tarımda yaşanan tahribat ve Çay’ın geleceği”, üçüncüsü de “Yerel yönetim Anlayışımız ve Pazar” olacak. Kuşkusuz katılımcılarımızın talepleri ve önerileri doğrultusunda bu konular daha da zenginleştirilebilir. Konferansımızda iki de konuğumuz olacak. ÖDP Genel Başkan Yardımcısı Alper TAŞ ve Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu bizlerle birlikte olacak. 25 Kasım Cumartesi günü Pazar Belediyesi Düğün salonu’nda saat 10.00'da tüm yurttaşlarımızla birlikte olma isteğimizi bir kez daha yenilemek istiyorum.” Diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum