1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar şehir içi yolu düzeltiliyor
Pazar şehir içi yolu düzeltiliyor

Pazar şehir içi yolu düzeltiliyor

Karayolları Genel müdürlüğünce sürdürülen Pazar Şehir içi toplayıcı yol kısmının çalışmaları uzun uğraşılardan sonra nihayet başladı.

A+A-

Naci GÜVEN - Pazar Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz konu ile ilgili bir açıklama yaparak, rehabilitesi yapılmış olan bu yolun daha önce bitmesi gerektiğini söyledi. Hatırnaz, “Rize’deki tüm ilçelerin yolu tamamlandıktan sonra geç de olsa bizim şehir içi trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak yol yapımı başladı. Bu yatırımı başlatma noktasında yetkili arkadaşlarımızla beraber 3 kez Sayın Bakan ile görüşmelerimiz oldu. Bu konuda bize yardımcı olan Ak Parti Rize Milletvekili Abdülkadir Kart’a çok teşekkür ediyoruz. Şehir içi toplayıcı yolu iki kısım halinde yapılacak. Birinci bölümü Pazar Lisesi ile Soğuksu arasında, ikinci bölüm ise Güzelyalı mevkisi ile Fırtına deresi güzergâhında olacak. Bu yolların yapımı bir yılda tamamlanacak ve toplam maliyeti 8 milyon YTL olacaktır. Amacımız bu plan ile şehir içi trafiğini rahatlatmak, şoför esnafımıza ve vatandaşlarımıza daha rahat ulaşım imkânı sağlamaktır” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
11 Yorum