1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar yatırımda geri kaldı
Pazar yatırımda geri kaldı

Pazar yatırımda geri kaldı

2006 yılı kamu yatırım harcamalarında aslan payı 5.3 Milyon YTL'yle Çayeli'nin olurken Pazar 2 Milyon YTL ile Ardeşen, Fındıklı ve Güneysu'nun bile gerisinde kaldı.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT - Rize Valiliği 2. Dönem Koordinasyon Kurulu Toplantısı Rize Vali Yardımcısı Ahmet Altıntaş başkanlığında Valilik Salonu'nda yapıldı. 2006 yılı harcamalarının değerlendirildiği toplantıda; 2006 yılına tekabül eden yatırımların toplam bedeli 2.4 Milyar YTL olarak açıklandı. Bu yatırımlar için 2006 yılında 369 milyon YTL ayrılırken bu paradan yıl içerisinde 294 milyon YTL kullanıldı. Kamu yatırımları içerisinde en büyük payı tarım ardından eğitim aldı.2006 yılı içerisinde eğitime 8.9 milyon YTL, konuta 5.4 milyon YTL, sağlığa 328 bin YTL, enerjiye 2 milyon YTL, madene 230 bin YTL, tarıma 9.2 milyon YTL, turizm 200 bin YTL, imar 626 bin YTL ve diğer kamu yatırımlarına 12 milyon YTL harcandı.
Kamu yatırımı harcamalarının ilçelere göre dağılımı ise şu şekilde açıklandı; Merkez 14. milyon YTL, Çayeli 5.3 milyon YTL, Fındıklı 4.8 milyon YTL, Güneysu 3.9 milyon YTL, Ardeşen 3.6 milyon YTL, Çamlıhemşin 2 milyon YTL, Pazar 2 milyon YTL, Derepazarı 1.5 milyon YTL, İkizdere 1.5 milyon YTL, İyidere 1.2 milyon YTL ve Kalkandere 971 bin YTL.
Koordinasyon Kurulu toplantısında zaman zaman ilginç diyaloglar yaşandı. Kamu Kuruluşlarına ait bölge müdürlükleri içerisinde en çok tepkiyi Karayolları 10. Bölge Müdürü Mahmut Çelikcan çekti. Çelikcan'a ilk tepki TEAS Rize Müessese Müdürü Sultan Yılmaz'dan geldi. Yılmaz, Karayollarının eksiklikleri yüzünden onların yapması gereken işleri kendileri yapmak zorunda kaldıklarını söyledi. Rize Belediye Başkan Yardımcısı Şenay Turan ise, Karadeniz Sahil Yolu Rize geçişi üzerinde kurulması gereken üst geçitlerin halen tamamlanmadığı için yayaların can güvenliğinin tehlike altında olduğunu vurguladı. Tepkilerden en ilginci İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete'den geldi. Mete, Karayollarının ilçesindeki hatalarından dolayı oy kaybettiğini belirterek, "Karayolları çalışmaları sırasında bizim yaptığımız yerleri bozuyor. İlçemde iki yıldır yapmaları gereken balıkçı barınağını yapmadılar. Karayollarının neden olduğu eksikliklerden dolayı ben puan kaybediyorum. Benden kaynaklanmayan nedenlerden dolayı oy kaybetme tehlikesi yaşamaktayım" dedi. Bu açıklamanın üzerine Karayolları 10. Bölge Müdürü Mahmut Çelikcan, Mete'nin oy kaybetmesini düşünemeyeceklerini söyleyince, Mete, "Siz düşünmüyorsunuz ama ben düşünmek zorundayım. Ben bir siyasetçiyim" şeklinde cevapladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum