1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar’da denetimler sıklaştırıldı
Pazar’da denetimler sıklaştırıldı

Pazar’da denetimler sıklaştırıldı

Pazar'da yapılan ani denetimlerde 494 paket kaçak sigara ile alkollü içki ele geçirilirken yabancı uyruklu 3 kişi hakkında da yasal işlem başlatıldı.

A+A-

Pazar53 - Pazar kaymakamı Yalçın sezgin, ilçedeki halk pazarında yapılan ani denetimlerde 494 paket kaçak sigara ile alkollü içki ele geçirildiğini, konuyla ilgili yabancı uyruklu 3 kişi hakkında da yasal işlem başlatıldığını söyledi. Kaçak malzemeler Pazar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından imha edilmek üzere el konulurken yabancı uyruklu M.K., N.H. ve C.S. hakkında da yasal işlem başlatıldı.
Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin, oluşturulan denetleme kurulu tarafından bundan böyle çalışmaların sıklaştırılarak devam ettirileceğini de belirterek, “Diğer yandan da hafta içinde açıkladığımız gıda ve diğer tüketim maddelerini üretip satan esnafımızın temizlik kurallarına uymalarını istiyoruz. Halkın sağlığını tehlikeye düşürecek, yasaların koyduğu kurallara uymayan esnafımızı şimdiden uyarıyoruz. Üretim ve imalat merkezlerinden satış yerlerine kadar bütün gıda müesseseleri sürekli denetlenecek. Eksiklik bulunduğu halkın sağlığıyla oynayan bu kurumlar hakkında gereken yapılacak, feryadına kulak verilmeyecek.” Diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız