1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar’da sanayi sitesi heyecanı
Pazar’da sanayi sitesi heyecanı

Pazar’da sanayi sitesi heyecanı

Hamidiye'nin Pazar Belediyesi Mücavir alanına girmesinin ardından 60 dönümlük arazide kurulması planlanan site için imar çalışmaları başladı.

A+A-

Naci GÜVEN - Pazar küçük Sanayi sitesinin yapımı için başlatılan çalışmalarda mesafe alınmaya başladı. Hamidiye’nin Pazar Belediyesi Mücavir alanı olmasından sonra bu bölgedeki 60 dönümlük bir arazide yapılması düşünülen sanayi çarşısı için Pazar Belediye Meclisi toplanarak imar konusunu karara bağladı. Bölgedeki arazinin imar planının yapılarak bir an önce işlemlerin bitirilmesi konusunda bir araya gelen Belediye Meclisi üyeleri, sanayi çarşısının vakit kaybedilmeden hizmete girmesi gerektiğini vurguladılar. Meclis üyeleri bürokratik olarak işlemlerin ivedilikle halledileceğini ve Sanayi Sitesi Yaptırma Derneği Başkanı Rasim Çorbacı’nın belirttiği 60 dönümlük arazide çalışma başlatılmasına olanak sağlanacağını belirttiler.
 
Belediye Meclis Üyesi ve Pazar Şoförler Odası Başkanı Ekrem Kılıç da yaptığı açıklamada konunun en çok sürücüleri ilgilendirdiğini belirterek, “Şoför esnafımız ilçemizde sanayi çarşısı bulunmaması nedeniyle büyük sıkıntı yaşamaktadır. Çevre il ve ilçelerde parça aramak zorunda kalan esnafımız hem zaman hem de para kaybına uğruyordu. Bir an önce Pazar Küçük Sanayi Sitesi’nin tamamlanarak hizmete girmesiyle sıkıntılar da sona erecektir.” Diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
7 Yorum